Superpuchar Hiszpanii odbędzie się w... Arabii Saudyjskiej! Zadecydowały pieniądze

Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) poinformował oficjalnie, że Superpuchar Hiszpanii przez najbliższe trzy lata będzie odbywać się w Arabii Saudyjskiej. Turniej będzie odbywał się także w nowej formule, w której rywalizować będą aż cztery zespoły.

Już w lutym informowano o wprowadzeniu nowej formuły Superpucharu Hiszpanii, zgodnie z którą rywalizować mają nie dwa, a cztery zespoły. Obok mistrza Hiszpanii i zwycięzcy Pucharu Króla, czyli FC Barcelony i Valencii, w najbliższej edycji zagrają także dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny w La Liga - Real Madryt i Atletico, a cały turniej rozegra się poza granicami Hiszpanii.

"W Polsce jesteśmy lepsi niż w Anglii czy w Niemczech". Zobacz poniżej wideo, w którym ekspert Eleven Sports mówi o pomysłach na usprawnienie systemu VAR w Europie:

Zobacz wideo

Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) poinformował w poniedziałek, że przez najbliższe trzy lata turniej będzie odbywał się w Arabii Saudyjskiej. Półfinały najbliższej edycji zostaną rozegrane w dniach 8-9 stycznia, a finał w niedzielę 12 stycznia.

Wszystkie spotkania Superpucharu Hiszpanii zostaną rozegrane na stadionie w Dżuddzie. RFEF za każdy kolejny turniej otrzyma aż 40 milionów euro. Hiszpański związek zapewnił sobie także prawo kobiet do swobodnego wejścia na stadion i zajęcia dowolnego miejsca na trybunach.

Więcej o: