Piłkarze Barcelony chcieli się poświęcić, by klub sprowadził Neymara

Piłkarze FC Barcelony byli gotowi poświęcić się, byle tylko do klubu wrócił Neymar - wyjawił Gerard Pique. Zawodnicy wymyślili plan, który miał pomóc w przeprowadzeniu transferu Brazylijczyka.
Zobacz wideo

- Nie wyłożyliśmy pieniędzy z własnych kieszeni, ale powiedzieliśmy prezydentowi, że możemy zmienić nasze kontrakty ze względu na problemy z finansowym fair play. Z tego względu chcieliśmy przesunąć część wypłat na kolejne lata - powiedział Pique w rozmowie z Cadeną SER.

Pique: Drzwi do powrotu Neymara do Barcelony są otwarte

- Nie chcieliśmy obniżać naszych pensji, tylko znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu klub mógłby pozyskać Neymara. Działacze uznali to za dobry pomysł, ale wtedy pojawiły się inne przeszkody. Mówiliśmy Neymarowi, że PSG będzie dla niego niczym klatka ze złota, ale drzwi do jego powrotu są otwarte. To prawda, że chce wrócić - stwierdził obrońca Barcelony.

Neymar grał w Barcelonie w latach 2013-17, ale zdecydował się odejść do PSG, które zapłaciło za niego 222 mln euro. Brazylijczyk nie jest jednak szczęśliwy w Paryżu i nie ukrywał, że chętnie wróciłby do ekipy "Dumy Katalonii". Latem tego roku mistrzowie Hiszpanii negocjowali z mistrzami Francji, ale nie doszli do porozumienia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA