Messi w pojedynkę wyprowadził Barcelonę na pozycję lidera La Ligi!

Barcelona pokonała na swoim stadionie Real Valladolid aż 5:1, a niekwestionowanym liderem drużyny był Leo Messi - zdobywca dwóch bramek i dwóch asyst. "Duma Katalonii" awansowała także na czoło tabeli La Ligi.

Barcelona od początku atakowała, mając z tyłu głowy, że zwycięstwo w tym meczu da "Dumie Katalonii" pozycję lidera La Ligi. Pierwszy skuteczny atak przeprowadziła już w 2. minucie meczu, gdy doskonałe dośrodkowanie na bramkę zamienił Lenglet. W 15. minucie było już 1:1, gdy fatalny błąd popełnił ter Stegen, a piłka odbita od Kiko wpadła do siatki.

Krzysztof Piątek marzył o innym trenerze Milanu. Zobacz wideo, w którym ekspert ocenia sytuację Milanu w Serie A:

Potem zaczął się "koncert" Leo Messiego. W 29. minucie kapitalnie dośrodkował za plecy obrońców, gdzie wybiegał Vidal, który strzałem przy słupku pokonał Masipa. Pięć minut później było już 3:1, gdy Argentyńczyk fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi na interwencję. Przed przerwą mógł powtórzyć swój strzał, jednak pewnie interweniował Masip.

Po przerwie wydawało się, że Barcelona nie będzie już atakować tak agresywnie, jak w pierwszej połowie. To zmieniło się w 75. minucie, gdy Leo Messi kapitalnym przyjęciem obrócił się z piłką, po czym strzałem z powietrza podwyższył prowadzenie "Dumy Katalonii". Dwie minuty później kapitalnym podaniem "obsłużył Suareza", który musiał tylko musnąć piłkę, by minęła ona bramkarza.

Barcelona dzięki tej wygranej awansowała na pozycję lidera La Ligi. Ma dwa punkty przewagi nad Granadą, na trzecim miejscu jest Atletico Madryt, które ma jednak rozegrany mecz więcej.