Eric Abidal z wątrobą z czarnego rynku? Kuzyn piłkarza wezwany na świadka

Kuzyn Erica Abidala, który w kwietniu 2012 roku miał oddać Francuzowi wątrobę do przeszczepu, został wezwany przez sąd w Barcelonie. Gerard ma zeznawać w sprawie organu, który mógł pochodzić z czarnego rynku.

Eric Abidal to obecnie dyrektor sportowy Barcelony, który przed kilkoma laty był obrońcą katalońskiego klubu. Zachorował na raka, konieczny był przeszczep wątroby. Zabieg przeprowadzono w kwietniu 2012 roku. W lipcu zeszłego roku "El Confidential" sensacyjnie donosił, że organ, który wszczepiono piłkarzowi najprawdopodobniej pochodził z czarnego rynku. Choć tuż po operacji podawano, że wątrobę ofiarował kuzyn Abidala, Gerard. A sam Eric wystąpił w koszulce, na której wypisał dla niego podziękowanie.

Milan zremisował z Lecce, Piątek strzelił gola. Zobacz, jak reprezentant Polski zdobył kolejną bramkę w Serie A

Zobacz wideo

O tym, że wątroba mogła pochodzić z nielegalnego źródła, miały świadczyć rozmowy byłego prezesa Barcelony Sandro Rosella z tajemniczymi osobami. W opublikowanych transkryptach na stronie "El Confidential" czytaliśmy m.in.: "Abidal występuje przeciwko nam. A my mu kupiliśmy wątrobę nielegalnie. Sprzedaliśmy to jako historyjkę z wątrobą kuzyna. Zapłaciliśmy za dwa lata kontraktu. Co za skur..." - stwierdził tajemniczy rozmówca. A Rosell potwierdził potrójnym "tak".

To odpowiedź na krytyczne komentarze Abidala wobec poprzedniego zarządu klubu, który miał go zmusić do odejścia. W 2013 roku Barcelona nie przedłużyła z nim kontraktu, a Abidal odszedł do AS Monaco. Potem grał też krótko w Olympiakosie, a karierę zakończył w 2014 roku.

Brat Abidala wezwany na świadka

Teraz sprawa przeszczepu wątroby Abidala wraca. Na razie nie trafiła ona do sądu, bo według niego dokumentacja niezbędna do wszczęcia procesu była niekompletna. Teraz by to zmienić sąd w Barcelonie wezwał na świadka w sprawie kuzyna byłego zawodnika, Gerarda. Tego samego, którego piłkarz i jego otoczenie pierwotnie podawało za dawcę.

Kuzyn Abidala ma zgłosić się na przesłuchanie 8 listopada. Niewykluczone jest, że potencjalny dawca zostanie poddany badaniu, by stwierdzić, czy rzeczywiście oddał on kuzynowi wątrobę.

Więcej o: