Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gwiazda Realu Madryt srogo ukarana. "Moi prawnicy pracują nad tą sprawą"

Milion euro - taką grzywnę, wg "Mundo Deportivo", miał zapłacić Sergio Ramos. To kara za unikanie płacenia podatków w latach 2012-2014. "Moi prawnicy pracują nad tą sprawą" - napisał zawodnik Realu Madryt na Twitterze.

W ostatnich latach urząd skarbowy w Hiszpanii mocno przyglądał się sprawom finansowym zawodników grających w piłkarskiej La Lidze. Media informowały, że problemy z nim mieli m.in. Cristiano Ronaldo, Leo Messi oraz Xabi Alonso. Pierwszy z nich został nawet ukarany grzywną w wysokości około 20 mln euro, co miało być jednym z czynników, które skłoniły Portugalczyka do odejścia z Realu Madryt do Juventusu.

Sekcja Piłkarska, zobacz najnowszy odcinek piłkarskiego programu Sport.pl

Zobacz wideo

Ramos nie płacił podatków?

Jak poinformowało "Mundo Deportivo" teraz problemy z urzędem skarbowym ma Sergio Ramos. Według gazety Hiszpan został ukarany grzywną w wysokości miliona euro. Wszystko za unikanie płacenia podatków w latach 2012-2014. Zawodnik miał wykorzystać swoją firmę, by przenieść na nią swoje przychody z reklam i zapłacić mniejszy podatek.

Według "Mundo Deportivo" Ramos zapłacił karę, jednak jak poinformował na Twitterze sprawy nie zostawi. "Moi prawnicy pracują nad tą sprawą" - zapewnił zawodnik w specjalnie wystosowanym oświadczeniu.