Oficjalnie! Jest nowa data meczu Barcelony z Realem Madryt. La Liga składa odwołanie

Komitet ds. rozgrywek w Hiszpanii poinformował, że zaplanowany na 26 października mecz FC Barcelony z Realem Madryt odbędzie się 18 grudnia. To oznacza, że komitet przychylił się do wcześniejszej prośby klubów. Jednocześnie La Liga składa odwołanie, gdyż nie zgadza się z taką decyzją.

Pierwotnie hit ligi hiszpańskiej miał się odbyć 26 października, ale został przeniesiony ze względu na sytuację polityczną w Katalonii. Od kilku dni atmosfera w Barcelonie jest gorąca, a na ulicach jest niebezpiecznie. A wszystko przez wyroki hiszpańskiego sądu najwyższego, który skazał dziewięciu działaczy niepodległościowych na kary więzienia (od dziewięciu do trzynastu lat pozbawienia wolności). Skazani katalońscy politycy sprzeciwiają się panującemu ustrojowi, a także konstytucji Hiszpanii. Mieszkańcy Katalonii w geście solidarności wyszli na ulice, zablokowali lotnisko El Prat, stacje metra, a na ulicach doszło do poważnych zamieszek.

Co dalej z Zinedine Zidanem? Odpowiedź w tym materiale wideo:

Zobacz wideo

Prośba Barcelony i Realu została spełniona

Hiszpański Związek Piłki Nożnej przełożył El Clasico, ale nie wyznaczył wtedy nowego terminu - ten zaproponowały oba kluby, a teraz ich prośba została spełniona. Mecz odbędzie się na Camp Nou 18 grudnia, ale jeszcze nie wiadomo, o której godzinie. Teoretycznie jednak mecz może odbyć się w innym terminie, jako że władze La Ligi (liga hiszpańska) zapowiadają złożenie odwołania - szczegóły poznamy jednak po dokładnej analizie dokumentów w wykonaniu La Ligi.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: