Trzech piłkarzy może odejść z Barcelony. "Nie będzie pełnił kluczowej roli"

W letnim oknie transferowym FC Barcelona sprowadziła z Ajaksu Amsterdam Frenkiego de Jonga, a młody Holender z marszu zadomowił się w pierwszym składzie drużyny Ernesto Valverde. Zdaniem katalońskiego "Sportu" pozyskanie 22-latka może spowodować, że już za kilka miesięcy z Camp Nou pożegna się trzech innych środowych pomocników.

Jak donosi kataloński "Sport" FC Barcelonę może czekać wkrótce poważne wietrzenie szatni. Transfer Frenkiego de Jonga z Ajaksu Amsterdam sprawił, że w środkowej linii zespołu zaczęło robić się ciasno. Pewne miejsce w składzie mają bowiem: wspomniany de Jong oraz Sergio Busquets i Arthur Melo. Jak sugeruje "Sport" władze aktualnych mistrzów Hiszpanii poważnie zastanawiają się nad sprzedażą Ivana Rakiticia i Carlesa Alenii. Co ciekawe, niepewna jest też przyszłość młodego Riquiego Puiga.

Jednym z bohaterów FC Barcelony w początkach nowego sezonu był bez wątpienia 16-letni Ansu Fati:

Zobacz wideo

FC Barcelona pozbędzie się trzech zawodników już zimą? Niepewna przyszłość Rakiticia, Alenii i Puiga

Rakitić deklaruje co prawda chęć pozostania na Camp Nou, jednak - według hiszpańskich dziennikarzy - Chorwat nie będzie już pełnił w drużynie Ernesto Valverde kluczowej roli. Wskazują na to zresztą statystki piłkarza - Rakitić rozegrał w tym sezonie tylko 167 minut. 31-latkiem interesują się: AC Milan, Inter, PSG oraz Manchester United.  

Drugą "ofiarą" transferu de Jonga może okazać się Carles Alena. W obecnych rozgrywkach 21-latek pojawił się na boisku tylko w ligowym meczu z Athletikiem Bilbao (16 sierpnia). Zimą po Hiszpana mogą sięgnąć Real Betis i Tottenham Hotspur.

W przeciwieństwie do Rakiticia i Alenii, Riqui Puig nie rozegrał w tym sezonie ani minuty. Zdaniem "Sportu" transfer 20-latka jest jednak najmniej prawdopodobny. W przypadku sprzedaży któregoś ze wspomnianych wcześniej pomocników, Puig najpewniej pozostanie w Katalonii.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.