Znamy nowy termin El Clasico? Real i Barcelona zgodziły się na nową datę!

Przełożone z powodu napiętej sytuacji politycznej w Katalonii El Clasico odbędzie się najprawdopodobniej 18 grudnia. Na ten termin zgodziły się Barcelona i Real Madryt.

Pierwotnie hit ligi hiszpańskiej miał się odbyć 26 października, ale został przeniesiony ze względu na sytuację polityczną w Katalonii. Od kilku dni atmosfera w Barcelonie jest gorąca, a na ulicach jest niebezpiecznie. A wszystko przez wyroki hiszpańskiego sądu najwyższego, który skazał dziewięciu polityków na kary więzienia (od dziewięciu do trzynastu lat pozbawienia wolności). Katalońscy działacze niepodległościowi sprzeciwiają się panującemu ustrojowi, a także konstytucji Hiszpanii. Mieszkańcy Katalonii w geście solidarności wyszli na ulice, zablokowali lotnisko El Prat, stacje metra, a na ulicach doszło do poważnych zamieszek. 

Zobacz, jak Barcelona dba o swoją nową gwiazdę:

Zobacz wideo

El Clasico w grudniu?

Hiszpański Związek Piłki Nożnej przełożył El Clasico, ale nie wyznaczył nowego teminu - ten miały zaproponować oba zainteresowane kluby. Z komunikatów Barcelony i Real wynika, że mecz odbędzie się 18 grudnia. 

- Klub chciał rozegrać El Clasico 26 października na Camp Nou zgodnie z planem i zakomunikował to Komitetowi. Po otrzymaniu decyzji Komitetu o przełożeniu meczu ze względu na "wyjątkowe okoliczności" oraz wobec prośby o ustalenie nowej daty między klubami, klub zaproponuje datę 18 grudnia - wskazała Barcelona w oświadczeniu.

- Real Madryt komunikuje, że zaproponowaną datą przez oba kluby jest 18 grudnia - dodał madrycki klub.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.