Mecz La Liga odbędzie się w USA? Kluby zgodziły się. Federacja musi dać zgodę

Wraca pomysł z rozegraniem meczu ligi hiszpańskiej w USA. Władze La Liga poprosiły hiszpańską federację o zgodę na przeprowadzenie spotkania Atletico - Villarreal w Miami.

W poprzednim sezonie La Liga chciała zorganizować w Miami mecz Girony z Barceloną. Ostatecznie pomysł ten upadł, bo hiszpański związek piłkarski (RFEF) nie wyraził na to zgody. Władze ligi hiszpańskiej ponawiają teraz swoją propozycję i chcą by 6 grudnia na Dolphins' Hard Rock Stadium w Miami odbył się mecz innych drużyn - Atletico i Villarreal. Oba kluby wyraziły już chęć zagrania w USA. - Moglibyśmy przybliżyć hiszpański futbol kibicom i obserwatorom mieszkającym poza naszym krajem. Byłby to świetny mecz - powiedział dyrektor Atletico, Miguel Angel Gil.

Zobacz jak Barcelona dba o swoją nową gwiazdę:

Zobacz wideo

Atletico i Villarreal zagrają w USA?

Wszystko zależy od hiszpańskiego związku, który musi zgodzić się na takie rozwiązanie. La Liga rok temu podpisała umowę z firmą Relevent, która zajmuje się usługami medialnymi. Jeden z zapisów mówi, że jedno spotkanie ligi hiszpańskiej przez 15 lat ma być rozgrywane w Stanach Zjednoczonych.

Więcej o: