Władze La Ligi chcą przenieść El Clasico! Bezpieczeństwo meczu mocno zagrożone

Komitet Rozgrywek La Ligi chce przeniesienia najbliższego El Clasico z Barcelony do Madrytu (26 października). Wszystko przez wielkie zamieszki w stolicy Katalonii powodowane protestami po wyrokach dla członków partii separatystycznych.
Zobacz wideo

Sytuacja w Barcelonie jest napięta od poniedziałku. A wszystko przez wyroki hiszpańskiego sądu najwyższego, który skazał dziewięciu polityków na kary więzienia (od dziewięciu do trzynastu lat pozbawienia wolności). Powodem było sprzeciwienie się panującemu ustrojowi, a także konstytucji Hiszpanii. Mieszkańcy Katalonii wyszli na ulice, zablokowali lotnisko El Prat, stacje metra, a na ulicach doszło do poważnych zamieszek. 

Barcelona dostała propozycje przeniesienia meczu

W przyszła sobotę w Barcelonie zaplanowane jest jednak El Clasico, dlatego Komitet Rozgrywek La Ligi chce przeniesienia najbliższego hitu z Barcelony do Madrytu. FC Barcelona miała już dostać propozycję, o czym piszą hiszpańskie media. Klub ma trzy dni na ustosunkowanie się do prośby.

Warto dodać, że na przyszłą sobotę w Barcelonie zaplanowano także dużą manifestację, która może wpłynąć na bezpieczeństwo meczu, a także grozi zakłóceniem porządku na trybunach i w okolicach stadionu. FC Barcelona stoi po stronie manifestujących, a klub nie zgadza się z wyrokami sądu, co zostało przekazane w specjalnym oświadczeniu. 

Mecz zaplanowano na 26 października, a decyzja w sprawie ewentualnego przeniesienia ma zapaść do najbliższego wtorku. Kluby nie chcą przeniesienia spotkania, ale ich zgoda wcale nie musi być potrzebna. 

Więcej o: