FC Barcelona musi zyskać ponad 100 milionów euro na transferach! Wierzą w sprzedaż dwóch istotnych piłkarzy

Dziennikarze ESPN przekazali informację, że FC Barcelona musi zyskać na transferach swoich piłkarzy aż 124 miliony euro, aby nie ryzykować utratą płynności finansowej. To efekt zaprezentowanych przez klub raportów finansowych po sezonie 2018/2019.

W raporcie finansowym zaprezentowanym przez FC Barcelonę zawarte zostały krótko i długoterminowe długi klubu oraz pieniądze, których klub jeszcze nie otrzymał. Wszystko to związane z transferami przeprowadzanymi przez klub z Camp Nou. Katalończycy, według sprawozdania, mają łącznie aż 260 milionów euro do spłacenia. 79 milionów to długi krótkoterminowe, pozostałych 181 milionów euro to długi do spłacenia w późniejszym czasie.

Kołtoń: Robert Lewandowski dostał białej gorączki. Miał prawo być wkurzony [SEKCJA PIŁKARSKA]

Zobacz wideo

Według dziennikarzy ESPN, Barcelona musi zyskać aż 124 miliony euro przed zakończeniem obecnego sezonu, aby nie narazić klubu na niestabilność finansową. Działacze wierzą, że najwięcej zyskają na sprzedaży dwóch zawodników - Philippe Coutinho, który obecnie przebywa na wypożyczeniu do Bayernu Monachium i Ivana Rakiticia.

Jak tłumaczą hiszpańscy dziennikarze, działacze aktualnych mistrzów Hiszpanii klasyfikowali dochód ze sprzedaży piłkarzy jako dodatkowy. Sytuacja zmieniła się wraz z transferem Neymara do PSG za 222 miliony euro w 2017 roku. Od tamtej pory, corocznie wpisują kwotę z transferów do prognozy finansowej. Z tego powodu konieczny jest zysk aż 124 milionów euro, aby zanotować strat w kolejnym sezonie.

Więcej o: