Barcelona z najwyższym budżetem w historii! Ma zarobić ponad miliard euro

Na niedzielnym zgromadzeniu socios zatwierdzono budżet Barcelony na sezon 2019/2020. Ma być rekordowy - największy w historii katalońskiego klubu. Blaugrana chce też obniżyć wynagrodzenie dla piłkarzy.

Imponująco wygląda przychód, jaki Barcelona zamierza wygenerować w tym sezonie. Klub z Katalonii chce zarobić 1,047 miliarda euro. Z czego składać ma się tak wielka kwota? 281 milionów pozyskane zostanie z praw telewizyjnych, 220 milionów ze stadionu Camp Nou, a 375 milionów z obszaru handlowego. Do tego dochodzą 124 miliony z transferów i 48 milionów z innych źródeł. 

Zobacz jak Barcelona dba o nową gwiazdę:

Zobacz wideo

Rekordowy budżet Barcelony

- Żaden klub na świecie nie może pochwalić się takimi przychodami - cieszy się Oscar Grau, dyrektor generalny Blaugrany. Dzięki temu budżet na sezon 2019/2020 ma by największy w historii katalońskiego klubu. 

Są też gorsze wieści dla kibiców "Dumy Katalonii". W najbliższych miesiącach wzrosną klubowe wydatki - z 973 milionów euro do 1,007 miliarda euro. Barcelona będzie dążyć do obniżenia płac dla zawodników o 18 milionów euro. Obecnie wynoszą one łącznie 525 milionów euro.

Więcej o: