Sensacyjny kandydat na trenera FC Barcelony. Kolejny ukłon wobec Messiego?

Argentyńskie "TNT Sports" twierdzi, że trener River Plate Marcelo Gallardo jest faworytem do przejęcia drużyny w przypadku zwolnienia Ernesto Valverde.

W ostatnich miesiącach forma FC Barcelony jest zdecydowanie poniżej oczekiwań władz i kibiców klubu. Wielu ekspertów twierdzi również, że czas Ernesto Valverde jest policzony i dziennikarz szukają już następców szkoleniowca. 

W tym sezonie Barcelonę wielokrotnie ratował młodziutki Ansu Fati. Tutaj więcej o nim:

Zobacz wideo

Sensacyjny kandydat?

Argentyńskie "TNT Sports" twierdzi, że jeśli sytuacja FC Barcelony się nie zmieni to głównym faworytem do objęcia posady trenera klubu z Camp Nou będzie Marcelo Gallardo, czyli szkoleniowiec River Plate. Co interesujące, bardzo ceni go Leo Messi, który oddał na niego swój głos w plebiscycie na najlepszego trenera roku "FIFA The Best". 

43-latek pracuje w River Plate już blisko pięć lat. Zdobył z klubem też największe osiągnięcie w Ameryce Południowej, bo wygrał Copa Libertadores. W ostatnim czasie mówiło się również o tym, że Gallardo może przejąć reprezentację Argentyny

Nie byłby to pierwszy przypadek, gdy trenerem Barcelony zostaje nieznany w Europie szkoleniowiec. W 2013 roku Blaugranę objął Gerardo Martino, ale jego przygoda z Blaugraną nie trwała jednak długo i nie był to udany eksperyment. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA