FC Barcelona oficjalnie ukarana za transfer Griezmanna. Ta kwota to nie żart!

Barcelona została ukarana za nieprawidłowe przeprowadzenie transferu Antoine'a Griezmanna. Mistrzowie Hiszpanii będą musieli zapłacić... 300 euro grzywny.
Zobacz wideo

Antoine Griezmann zmienił latem klub. Francuz odszedł z Atletico Madryt do Barcelony. Piłkarzem Blaugrany został oficjalnie 12 lipca. Mistrzowie Hiszpanii zapłacili za niego 120 mln euro, bo od 1 lipca jego klauzula spadła z 200 mln euro do 120. Atletico twierdziło jednak, że ma dowody, iż Griezmann doszedł do porozumienia z Barceloną przed 1 lipca, gdy kosztował więcej. Przepisy mówią, że zawodnik może negocjować przejście do innego klubu dopiero na pół roku przed ustaniem umowy z obecnym zespołem.

W związku z tym madrycki klub złożył skargę na "Dumę Katalonii" do Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej. Sprawą zajął się sędzia Juantxo Landaberea. Jak informował "El Mundo", uznał, że Barca musi zostać ukarana. W jaki sposób? Albo zamknięciem stadionu Camp Nou na jeden mecz albo grzywną w wysokości 300 euro. 

Barcelona otrzymała karę

Komitet Rozgrywek hiszpańskiej federacji ostatecznie postanowił, że Barcelona otrzyma jedynie grzywnę. Tłumaczono, że nie da się uwodnić, by Griezmann faktycznie podpisał wcześniej umowę z Blaugraną. - Komisja zdaje sobie sprawę, że grzywna w wysokości 300 euro, oprócz jej symbolicznego charakteru, nie sankcjonuje klubu i ewentualnie innych klubów, które w przyszłości miałyby taką samą sytuację. Nie ma jednak wystarczającego powodu, by Komitet zdecydował się na kolejną sankcję - taką jak proponowane zamknięcie stadionu - ponieważ ona dotyczy wykroczeń o innym charakterze - napisano w uzasadnieniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.