Gwiazda Barcelony już nie jest nietykalna dla trenera. Słabnąca pozycja?

Sergio Busquets może mieć kłopoty w Barcelonie. "Marca" twierdzi, że hiszpański pomocnik przestaje być nietykalny dla Ernesto Valverde.
Zobacz wideo

Barcelona rywalizowała we wtorek z Borussią Dortmund w 1. kolejce Ligi Mistrzów. Mistrzowie Hiszpanii wywieźli z Niemiec z trudem wywalczony jeden punkt. Goście nie grali w tym spotkaniu najlepiej, a remis (0:0) zazwdzięczają dobrej grze Marca-Andre ter Stegena.

"Marca" zauważa, że jedną ze zmian przeprowadzonych przez Ernesto Valverde w Dortmundzie było ściągnięcie z boiska Sergio Busquetsa. Hiszpana zastąpił Ivan Rakitić, a stało się to już w 60. minucie. Na ławkę powędrował Busquets, a nie Arthur Melo czy Frenkie de Jong, którzy także tego wieczora nie grali najlepiej. 

Słabnie rola Busquetsa w Barcelonie?

Hiszpański dziennik zastanawia się, czy to oznacza, że szkoleniowiec Barcelony zaczął inaczej traktować Busquetsa. Do tej pory był on dla Valverde praktycznie nietykalny. Grał w prawie każdym meczu, rzadko kiedy był ściągany z boiska. Dla Barcelony wyjazd do Dortmundu był prawdopodobnie najtrudniejszym meczem w fazie grupowej nowej edycji Ligi Mistrzów. "Marca" przypomina, że Busquets nie zagrał także w meczu 1. kolejki La Liga 2019/2020 z Athletic Bilbao (0:1).

Więcej o: