FC Barcelona chce sprzedać trzech piłkarzy. Trener wyraził zgodę

FC Barcelona będzie chciała sprzedać aż trzech piłkarzy w zimowym oknie transferowym - informuje "Marca". To efekt zbyt szerokiej kadry, a zgodę na transfery wyraził trener Ernesto Valverde.
Zobacz wideo

FC Barcelona już planuje zimowe okno transferowe. Klub nie chce kupować nowych piłkarzy, chcąc skupić się bardziej na odchudzeniu kadry, również ze względów finansowych - mistrzowie Hiszpanii potrzebują zmniejszyć kwotę wydawaną na pensje dla zawodników. Te dwa powody sprawiają, że zimą Barcelona postara się po raz kolejny sprzedać trzech piłkarzy: to Ivan Rakitić, Samuel Umtiti i Arturo Vidal.

Ernesto Valverde ma do dyspozycji zbyt szeroką kadrę, a zwłaszcza w środku pomocy, gdzie siedmiu piłkarzy walczy o zaledwie trzy miejsca. Z tego względu - jak informuje "Marca"- trener wyraził zgodę na transfery tych trzech zawodników. Rakitić w tym sezonie zagrał w trzech meczach, spędzając na boisku łącznie zaledwie 94 minuty. Umtiti jeszcze nie grał ze względu na kontuzję, za to Vidal wystąpił w trzech meczach ligowych, zbierając zaledwie 41 minut (strzelił jednego gola). 

FC Barcelona zastanawia się nad oddaniem kolejnych dwóch piłkarzy

Barcelona rozważa również odejście Carlesa Aleny i Moussy Wague w styczniu, ale tu w grę wchodzą raczej wypożyczenia. Wszystko zależy od tego, jak często obaj piłkarze będą grać. Mistrzowie Hiszpanii bardzo przeciętnie rozpoczęli nowy sezon - w czterech meczach ligowych uzbierali siedem punktów, za to w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów zremisowali na wyjeździe 0:0 z Borussią Dortmund po rozczarowującym występie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA