Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Groteskowo niska kara dla Barcelony. Zyskali 80 mln, mogą zapłacić 300 euro!

Jak informują hiszpańskie media, Barcelona ma zostać ukarana za nieprawidłowe przeprowadzenie transferu Antoine'a Griezmanna. Mistrzom Hiszpanii grozi albo mecz bez publiczności albo 300 euro grzywny.
Zobacz wideo

Antoine Griezmann zmienił latem klub. Francuz odszedł z Atletico Madryt do Barcelony. Piłkarzem Blaugrany został oficjalnie 12 lipca. Mistrzowie Hiszpanii zapłacili za niego 120 mln euro, bo od 1 lipca jego klauzula spadła z 200 mln euro do 120. Atletico twierdzi jednak, że ma dowody, iż Griezmann doszedł do porozumienia z Barceloną przed 1 lipca, gdy kosztował więcej. Przepisy mówią, że zawodnik może negocjować przejście do innego klubu dopiero na pół roku przed ustaniem umowy z obecnym zespołem.

Barcelonie grozi 300 euro grzywny lub zamknięcie stadionu

W związku z tym madrycki klub złożył skargę na "Dumę Katalonii" do Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej. Sprawą zajął się sędzia Juantxo Landaberea. Jak informuje "El Mundo", uznał, że Barca musi zostać ukarana. W jaki sposób? Albo zamknięciem stadionu Camp Nou na jeden mecz albo grzywną w wysokości 300 euro. 

Landberea dodał, że jego zdaniem bardziej odpowiednia byłaby kara rozgrywania jednego meczu przy pustych trybunach. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Komitet Rozgrywek hiszpańskiej federacji.