Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wschodząca gwiazda Barcelony wybierze kadrę Hiszpanii? Federacja chce, aby otrzymał paszport

Hiszpańska federacja piłkarska złożyła niezbędną dokumentację, aby Ansu Fati wystąpił w kadrze Hiszpanii na zbliżających się mistrzostwach świata do lat 17 - informuje ESPN.

Kontuzja Leo Messiego sprawiła, że szansę gry w Barcelonie otrzymał Ansu Fati. 16-latek wykorzystał okazję: został drugim najmłodszym debiutantem w historii Barcelony i najmłodszym strzelcem gola. Jego świetna forma sprawiła, że hiszpański związek piłkarski zamierza nadzorować przyśpieszony proces przyznania mu hiszpańskiego obywatelstwa, tak by mógł zagrać w „La Roja” na mundialu do lat 17.

Hiszpańska federacja od dawna wie, że Fati zdecydował się na ich reprezentację, chociaż z racji urodzenia na terenie byłej kolonii portugalskiej, mógł grać w kadrze razem z Joao Felixem. - Mieszkał w Gwinei Bissau przez siedem lat, później przeprowadził się do Andaluzji i czuje się Hiszpanem. Nigdy nie miał wątpliwości - zdradza ojciec piłkarza. Sam przekonał się jak gra jego syn dopiero w Sevilli, gdy Ansu miał siedem lat. - Ansu przyjechał do Hiszpanii jak miał siedem lat, ja pracowałem już tutaj kilka lat i nie widziałem, jak gra w piłkę. Rodzina mówiła mi, że potrafił przedryblować wszystkich. Poszedłem to zobaczyć i byłem w szoku! - mówi dumny ojciec.

Pierwszy mecz Hiszpanii w Pucharze Świata U-17 odbędzie się już 28 października. Fati mógłby również występować w kadrze Portugalii oraz w Gwinei Bissau, gdzie się urodził. Jego barwną sylwetkę możecie przeczytać w tekście Dawida Szymczaka.