"Najbardziej absurdalne zwolnienie trenera". Sensacyjna decyzja Valencii

Valencia zwolniła trenera Marcelino Garcię Torala. A to nie koniec zmian w klubie z Mestalla. Pracę stracił również Mateu Alemany, dotychczasowy dyrektor sportowy. Nowym trenerem Valencii został Albert Celades.
Zobacz wideo

- Początek września i mamy faworyta w kategorii "najbardziej absurdalne zwolnienie trenera". Prowadzi Valencia. Mało prawdopodobne, że przegra - napisał na Twitterze Tomasz Ćwiąkała, dziennikarz Canal+Sport i ekspert zajmujący się m.in. ligą hiszpańską. To komentarz do absurdalnego zwolnienia z Valencii trenera Marcelino Garcii Torala, który przejął zespół pogrążony w kryzysie, odbudował go i dwa razy awansował do Ligi Mistrzów. Zdobył z nim też puchar Hiszpanii.

Władze Valencii były w konflikcie z Marcelino

Zwolnienie Marcelino to efekt konfliktu z władzami Valencii. 54-letni szkoleniowiec otwarcie krytykował politykę transferową klubu, na którą coraz większy wpływ miał agent Jorge Mendes. Marcelino i Mateu Alemany, dotychczasowy dyrektor sportowy, grozili przed sezonem, że jeżeli sytuacja się nie zmieni, to odejdą z klubu. Teraz Peter Lim, singapurski właściciel klubu, wyrzucił ich z pracy. Nowym trenerem Valencii został Albert Celades, były trener reprezentacji Hiszpanii do lat 21.

Valencia po trzech meczach nowego sezonu La Liga zajmuje 10. miejsce w tabeli. Zespół prowadzony przez Marcelino zdobył cztery punkty. Na inaugurację zremisował z Realem Sociedad 1:1, w drugim meczu przegrał z Celtą 0:1, a ostatnio ograł 2:0 Mallorcę. W najbliższej kolejce Valencia zagra z Barceloną (14.09, o godz. 21).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.