Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Barcelony wyjaśnił, dlaczego nie przeszedł do PSG. "Chcę Złotej Piłki"

Ousmane Dembele miał być latem częścią transferu Neymara do Barcelony, ale nie chciał odchodzić do PSG. W rozmowie z "L'Equipe" wyjaśnił, dlaczego wolał pozostać w katalońskim klubie.
Zobacz wideo

Ousmane Dembele mógł latem odejść z Barcelony. Francuz miał być częścią większego transferu - powrotu Neymara na Camp Nou. Brazylijczyk nie wrócił jednak do Katalonii, a to m.in. dlatego, że Dembele nie chciał przejść do PSG. W rozmowie z "L'Equipe" były gracz Borussii Dortmund wytłumaczył, dlaczego chciał pozostać w Barcelonie.

Dembele uważa, że tylko występując w katalońskim klubie, może zrealizować swoje największe piłkarskie marzenia, w tym m.in. zdobyć nagrodę Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza świata.

Ousmane Dembele nie boi się rywalizacji w Barcelonie

Francuski piłkarz leczy obecnie uraz uda. Nawet gdy będzie zdrowy, nie będzie mógł być pewny występów na Camp Nou. Trener Ernesto Valverde ma wielu piłkarzy, którzy mogą grać w ofensywie Blaugrany. - Nie ma dla mnie znaczenia, kto latem trafił do Barcelony. Rywalizacja, nawet tak dobrymi zawodnikami, absolutnie mnie nie przeraża - powiedział Dembele, w rozmowie z "L'Equipe".