"Leo Messi jest dla nas niezbędny". Szef La Ligi wbił szpilkę Neymarowi i Ronaldo

"Oczywiście, że chcę, by Neymar wrócił Hiszpanii. Jednak to nie Brazylijczyk, ani nawet Cristiano Ronaldo definiowali naszą ligę. To Leo Messi jest dla niej niezbędny" - stwierdził Javier Tebas, szef La Ligi. Hiszpan skomentował w ten sposób pojawiające się co rusz pogłoski o możliwym transferze gwiazdy PSG do FC Barcelony lub Realu Madryt.

Od kilku tygodni nie cichną doniesienia o możliwym powrocie Neymara do Hiszpanii. Gwiazdą Paris Saint-Germain interesują się dwa wielkie kluby z Półwyspu Iberyjskiego - FC Barcelona (w której Neymar grał w latach 2013-2017) oraz Real Madryt. Doniesienia o ewentualnych przenosinach Brazylijczyka do hiszpańskiej ekstraklasy skomentował jej szef - Javier Tebas.

Tak w minionym sezonie strzelał bramki Cristiano Ronaldo

Zobacz wideo

Szef La Ligi Javier Tebas o transferze Neymara: "To Leo Messi jest dla nas niezbędnym zawodnikiem"

"Oczywiście, że chcę, by Neymar wrócił do La Ligi. To jeden z trzech najlepszych piłkarzy na świecie. Jednocześnie jego ponowne pojawienie się w Hiszpanii, nie zdefiniowałoby naszej ligi na nowo. Najważniejsze w La Lidze jest to, że przez 10 miesięcy rywalizacji dajemy kibicom, zarówno w kraju, jak i na świecie, możliwość cieszenia się grą ich ulubionych zespołów" - stwierdził Tebas. 

"Powrót Neymara sprawiłby, że duża część jego rodaków ponownie skierowałaby swoje oczy na tutejsze rozgrywki. Brazylijczyk nie jest jednak niezbędnym elementem dla funkcjonowania La Ligi. Nie był nim nawet Cristiano Ronaldo. To Leo Messi jest dla nas kluczowym zawodnikiem, który już teraz ma ogromny wkład w całe dziedzictwo La Ligi" - ocenił Hiszpan. 

 

Dwa lata temu Neymar przeniósł się do PSG za rekordowe 222 miliony euro. Z kolei Ronaldo zamienił Real Madryt na Juventus w lipcu 2018 r., za kwotę 117 milionów euro.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o: