Carles Puyol wróci do FC Barcelony? Legendarny obrońca otrzymał ofertę z klubu

Carles Puyol może wrócić do FC Barcelony. Jak poinformowało "Mundo Deportivo", legenda klubu może zastąpić Pepa Segurę, który pełnił funkcję menedżera generalnego obszaru sportowego

Carles Puyol karierę piłkarską zakończył w maju 2014 roku. Legenda FC Barcelony zaraz po tym rozpoczęła pracę w klubie w roli asystenta Andoniego Zubizarrety - ówczesnego dyrektora sportowego. Ta przygoda potrwała jednak raptem kilka miesięcy. Poza tym Puyol próbował swoich sił w roli agenta piłkarzy oraz ambasadora FIFA jako mistrz świata z 2010 roku.

"Największym rywalem Piasta są piłkarze Piasta". Wideo o mistrzach Polski zobaczycie poniżej

Zobacz wideo

Puyol wróci do Barcelony?

Jak poinformowało "Mundo Deportivo" Puyol może teraz wrócić do FC Barcelony w nowej roli. Były kapitan zespołu może zostać menedżerem generalnym obszaru sportowego, zastępując na stanowisku Pepa Segurę, który właśnie opuścił kataloński klub. 

Według "Mundo Deportivo" Puyol wciąż rozważa ofertę i nie komentuje jej publicznie. Osoby z jego otoczenia informują jednak, że Hiszpan mocno zastanowi się przed jej przyjęciem. Puyol miał nie zapomnieć trudnych doświadczeń związanych ze współpracą z Zubizarretą, a ponadto ma zdawać sobie sprawę z presji i zainteresowania mediów, które pojawią się wraz z przyjęciem tej posady.

Puyol w koszulce Barcelony rozegrał łącznie aż 593 mecze. Więcej występów w klubie od niego mają jedynie Leo Messi, Andres Iniesta oraz Xavi.

Więcej o: