Cristiano Ronaldo uderza w FC Barcelonę. "Nie można kupić sukcesu"

- Mimo że Barcelona wydała wiele pieniędzy na transfery, to ostatnio nie udało jej się wygrać Ligi Mistrzów. To po prostu tak nie działa - powiedział Cristiano Ronaldo cytowany przez "Marcę".

FC Barcelona po raz ostatni triumfowała w Lidze Mistrzów w 2015 roku. Od tamtej pory, mimo milionów euro inwestycji na transfery, klub ani razu nie awansował nawet do finału. W kolejnych edycjach Katalończycy trzykrotnie z rzędu odpadali w ćwierćfinale (z Atletico, Juventusem i Romą), a w poprzednim sezonie w półfinale wyeliminował ich Liverpool.

"Sukcesu nie da się kupić"

Do sytuacji Barcelony odniósł się pięciokrotny triumfator Ligi Mistrzów, Cristiano Ronaldo. - Oni są najlepszym przykładem na to, że sukcesu nie da się kupić. Mimo że wydali wiele pieniędzy na transfery, to ostatnio nie udało im się wygrać Ligi Mistrzów. To po prostu tak nie działa - powiedział Portugalczyk cytowany przez "Marcę".

"Największym rywalem Piasta są piłkarze Piasta". Zobacz wideo o mistrzach Polski

Zobacz wideo

- Zwycięstwo w Lidze Mistrzów zależne jest od wielu czynników. Ważne jest losowanie, grupy, różne momenty, kontuzje w zespole oraz szczęście - dodał Ronaldo.

W letnim okienku transferowym FC Barcelona wydała już ponad 200 mln euro. Katalończycy sprowadzili do siebie Antoine'a Griezmanna z Atletico Madryt, Frenkiego de Jonga z Ajaksu i rezerwowego bramkarza - Neto - z Valencii.

Więcej o: