PSG obniżyło cenę za Neymara! Będziemy mieli tego lata hitowy transfer?

To, co kilka tygodni temu wydawało się mrzonką, teraz staje się coraz bardziej prawdopodobne. Nie dość, że PSG jest gotowe, by sprzedać Neymara do FC Barcelony, to jeszcze zgodziło się na obniżenie ceny za brazylijską gwiazdę. Żądana przez Francuzów kwota wciąż jest jednak zaporowa, nawet jak na możliwości mistrzów Hiszpanii.
Zobacz wideo

Nie jest żadną tajemnicą, że Neymar chciałby opuścić Paris Saint-Germain i powrócić do FC Barcelony. Władze francuskiego klubu, początkowo niechętne takiemu scenariuszowi, dochodzą powoli do wniosku, że dalsza obecność Brazylijczyka w Paryżu, może mieć destrukcyjny wpływ na szatnię.

Dlatego też, PSG jest coraz bardziej skłonne do sprzedaży 27-latka. Zdają się to potwierdzać ostatnie doniesienia dziennika "Sport", według których klub z Parc des Princes znacznie obniżył cenę za jedną ze swoich gwiazd. 

PSG obniżyło cenę za Neymara. FC Barcelona musi liczyć się wydatkiem rzędu 180 milionów euro

Jak sugerują hiszpańscy dziennikarze, jeszcze jakiś czas temu PSG oczekiwało za Neymara 300 milionów euro, jednak teraz Francuzi zgodzili się na zredukowanie tej kwoty do poziomu 180 milionów euro. Przypomnijmy, że w 2017 r. zawodnik przeniósł się z Barcelony do Paryża za kwotę 222 milionów euro.

Problem w tym, że "Duma Katalonii" nie może sobie tak łatwo pozwolić na wydanie takiej sumy. W letnim oknie transferowym na Camp Nou trafili bowiem Antoine Griezmann, Frenkie de Jong i Neto za których zapłacono w sumie 221 milionów euro. 

 

Hiszpańskie i francuskie media informowały niedawno, że mistrzowie Hiszpanii mogliby zaoferować za Neymara któregoś ze swoich zawodników, np. Philippe Coutinho czy Ousmane'a Dembele. Zdaniem "Sportu", po uaktualnieniu swoich żądań, kierownictwo PSG nie chce już słyszeć o wymianie graczy, oczekując wyłącznie gotówki. 

Więcej o: