FC Barcelona zapomniała o swoim piłkarzu. Zawodnik ma żal do klubu

Frenkie De Jong został niedawno nowym piłkarzem Barcelony. Otrzymał koszulkę z numerem 21, mimo że z taką liczbą na plecach gra już inny zawodnik mistrzów Hiszpanii - Carles Alena.
Zobacz wideo

- Nie mogę czuć się dobrze z tym, że zarząd Barcelony obiecał Frenkiemu mój numer i mnie o tym nie poinformował - powiedział hiszpańskim mediom rozżalony Carles Alena. 21-letni Hiszpan występował w poprzednim sezonie z numerem 21, ale ten otrzymał teraz nowy nabytek Barcy - Holender Frenkie De Jong

Alena to jeden z najzdolniejszych zawodników Blaugrany. W minionym sezonie wystąpił w 17 spotkaniach ligi hiszpańskiej, w których strzelił dwa gole. Z kolei De Jong kosztował Barcelonę aż 75 mln euro (plus 11 mln euro zmiennych). Holenderski pomocnik błyszczał w ostatnim sezonie, zwłaszcza w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdy był zawodnikiem Ajaksu Amsterdam. 

Gdy Holender przychodził na Camp Nou, działacze katalońskiego klubu obiecali mu koszulkę z numerem 21. Wygląda na to, że zapomnieli przy tym, że numer ten należy już do innego ich gracza - Aleny. Spór został ostatecznie wyjaśniony tak, że De Jong będzie występował z "21", a Alena z "19".

Więcej o: