W Hiszpanii kupują na potęgę. Kluby La Ligi wydały już w tym okienku rekordową kwotę

Choć okno transferowe w lidze hiszpańskiej trwa zaledwie od dwóch tygodni to tamtejsze kluby już teraz mogą pochwalić się rekordowymi wydatkami. Według wyliczeń dziennika "Mundo Deportivo" w La Lidze wydano już na zakupy ponad miliard euro i można się spodziewać, że ta kwota jeszcze urośnie.
Zobacz wideo

Przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 kluby La Ligi przystąpiły do prawdziwej, transferowej ofensywy. Jak wyliczyli dziennikarze "Mundo Deportivo", w trakcie dwóch pierwszych tygodni letniego okienka transferowego hiszpańskie drużyny zainwestowały we wzmocnienia rekordową kwotę ponad miliarda euro. 

Najdroższe zakupy poczynili oczywiście ligowi potentaci: Real Madryt, FC Barcelona i Atletico Madryt. "Królewscy" sprowadzili m.in.: Edena Hazarda (za 100 milionów euro), Lukę Jovicia (60 mln) i Edera Militao (50 mln). "Duma Katalonii" pozyskała Antoine'a Griezmanna za 120 mln euro i Frenkiego de Jonga za 75 mln. Z kolei Atletico rozbiło bank kupując 19-letniego Joao Feliksa za 126 mln euro.

La Liga. Hiszpańskie kluby wydały na transfery ponad miliard euro. Real Madryt na czele zestawienia

W ostatnich dniach potwierdzono też transfery: Maxi Gómeza (do Valencii), Santiego Miny, Jorge Sáenza (Celta), Matiasa Vargasa (Espanyol), Quique Gonzaleza (Eibar) i Domingosa Duarte (Granada). Na wspomnianą szóstkę przeznaczono w sumie 31 mln euro. 

 

Dziennikarze "MD" przypominają, że rekordowa kwota, jaką hiszpańskie kluby wydały w tym oknie na transfery, może się jeszcze zdecydowanie powiększyć. Real Madryt wciąż jest bowiem zainteresowany sprowadzeniem Paula Pogby, a z przenosinami do Barcelony łączony jest Neymar. Okienko w La Lidze zamyka się 2 września. 

Wydatki hiszpańskich zespołów w letnim oknie transferowym (15.07.2019 r.):

Real Madryt - 303 miliony euro

FC Barcelona - 221 mln

Atletico Madryt - 206,5 mln

Sevilla - 99,5 mln

Valencia - 63 mln

Więcej o: