Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Atletico Madryt w ostrych słowach atakuje Barcelonę i Griezmanna. Transferu nie będzie?

Prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu otwarcie przyznał, że jego klub jest zainteresowany pozyskaniem Antoine'a Griezmanna, a w czwartek doszło do spotkania Miguela Angela Gila z Oscarem Grau. Na jego słowa odpowiedziało Atletico Madryt, publikując oficjalne oświadczenie.

Josep Maria Bartomeu podczas prezentacji Frenkiego de Jonga przyznał, że jego klub jest zainteresowany pozyskaniem Antoine'a Griezmanna. Dodatkowo przekazał, że w czwartek doszło do spotkania między dyrektorami generalnymi Atletico Madryt i FC Barcelony - Miguelem Angelem Gilem oraz Oscarem Grauem. 

Zobacz wideo

Na jego słowa zareagowało Atletico Madryt, publikując na oficjalnej stronie internetowej klubu oświadczenie, w którym w ostrych słowach krytykuje postępowanie zarówno samego piłkarza, jak i FC Barcelony

Po deklaracjach prezydenta Josepa Marii Bartomeu na temat naszego piłkarza, Antoine'a Griezmanna, Atletico Madryt chce podkreślić, że:
14 maja Antoine Griezmann powiedział Miguelowi Angelowi Gilowi, Diego Pablo Simeone i Andrei Bercie, że chce odejść z klubu po zakończeniu sezonu. W kolejnych dniach Atletico dowiedziało się, że FC Barcelona i zawodnik doszli do porozumienia już w marcu, a mianowicie tuż po rewanżowym meczu Ligi Mistrzów z Juventusem. Dowiedziało się również, że obie strony negocjowały już od połowy lutego.
W odniesieniu do słów prezydenta Bartomeu chcemy potwierdzić, że doszło wczoraj [w czwartek - przyp.red.] do spotkania Miguela Angela Gila i Oscara Grau na wniosek Barcelony, na którym Grau poprosił, po obniżeniu klauzuli w kontrakcie Griezmanna z 200 do 120 milionów euro, o możliwość odroczenia płatności. Odpowiedź Atletico Madryt była negatywna, gdyż zarówno FC Barcelona, jak i sam zawodnik, nie okazali należnego szacunku Atletico i jego kibicom.
W konsekwencji Atletico Madryt skontaktowało się z Griezmannem oraz z jego siostrą i zarazem agentką oraz z jego prawnikiem, by zawodnik wypełnił swoje zobowiązania wynikające z kontraktu i stawił się w najbliższą niedzielę w klubowym ośrodku, by rozpocząć przygotowania do sezonu z resztą kolegów.
W tym komunikacie Atletico Madryt chce wyrazić ogromne oburzenie zachowaniem obu stron, w szczególności FC Barcelony, z powodu nakłonienia piłkarza do zerwania jego kontraktu z Atletico w momencie, gdy zespół grał nie tylko w Lidze Mistrzów przeciwko Juventusowi, ale także walczył o ligowy tytuł właśnie z Barceloną. Uważamy, że narusza to zasady dozwolonego okresu negocjowania z piłkarzem oraz nie jest w zgodzie z podstawowymi zasadami etyki rozgrywek sportowych. Mamy do czynienia także z działaniem na szkodę klubu i milionów jego kibiców.

Antoine Griezmann w FC Barcelonie od 11 lipca

Hiszpański dziennik "Mundo Deportivo" zdradził, kiedy dokładnie Griezmann zostanie zaprezentowany w nowym klubie. Francuza w barwach Barcelony po raz pierwszy zobaczymy 11 lipca. Oficjalny komunikat dotyczący wykupienia zawodnika z Atletico Madryt, prawdopodobnie zostanie więc opublikowany nieco wcześniej. "Trzeba przygotować komunikat o transferze, zebrać informacje, zorganizować przybycie i koordynować różne obszary dotyczące podpisania kontraktu" - pisze "MD".

Więcej o:
Komentarze (6)
Atletico Madryt w ostrych słowach atakuje Barcelonę i Griezmanna. Transferu nie będzie?
Zaloguj się
 • itsgettingcolder

  Oceniono 1 raz 1

  Błagam! Niech ta telenowela się wreszcie skończy! Już kuźwa chyba 5 lat czytamy gdzie przejdzie Griezmann, a gdzie nie przejdzie...
  -Griezmann do Barcelony!
  -Griezmann jednak nie dla Barcelony
  -Griezmann jednak w Barcelonie?
  -Griezmann odejdzie, ale nie do Barcelony
  -Griezmann zostaje w Atletico!
  -Griezmann jedną nogą w Barcelonie!
  -Griezmann jednak zostaje w Atletico
  -Griezman odejdzie, ale nie do Barcelony
  -Griezmann jednak w Barcelonie!
  -Grieman zostaje
  -A jednak nie zostaje
  -Odchodzi
  -A jednak nie odchodzi
  I tak już 5 bitych lat....

 • pubuzdzicha

  0

  Saga z Griezmannem podobna jak wiosną z Piątkiem ⚽

 • boliver

  0

  Paskuda nurek kogut,,

  Szambo

 • aistionnelle

  0

  A już myśleli, że on bożkiem jest.Bo bramki strzela-zresztą jak mu się chce, bo jak nie to niekoniecznie.Że też ten trener taki głupi, żeby sobie za niego dał ręce obciąć a innych, chcących grać - i nie robiących cyrków wyrzucił,sprzedał etc.

 • rhaan24

  0

  Dobra dobra, wpłaca klauze a Atletico z tego wojowania zobaczy guzik a nie semedo którego tak chce Simeone

 • extrafresh

  Oceniono 1 raz -1

  Handel niewolnikami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX