Atletico Madryt w ostrych słowach atakuje Barcelonę i Griezmanna. Transferu nie będzie?

Prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu otwarcie przyznał, że jego klub jest zainteresowany pozyskaniem Antoine'a Griezmanna, a w czwartek doszło do spotkania Miguela Angela Gila z Oscarem Grau. Na jego słowa odpowiedziało Atletico Madryt, publikując oficjalne oświadczenie.

Josep Maria Bartomeu podczas prezentacji Frenkiego de Jonga przyznał, że jego klub jest zainteresowany pozyskaniem Antoine'a Griezmanna. Dodatkowo przekazał, że w czwartek doszło do spotkania między dyrektorami generalnymi Atletico Madryt i FC Barcelony - Miguelem Angelem Gilem oraz Oscarem Grauem. 

Zobacz wideo

Na jego słowa zareagowało Atletico Madryt, publikując na oficjalnej stronie internetowej klubu oświadczenie, w którym w ostrych słowach krytykuje postępowanie zarówno samego piłkarza, jak i FC Barcelony

Po deklaracjach prezydenta Josepa Marii Bartomeu na temat naszego piłkarza, Antoine'a Griezmanna, Atletico Madryt chce podkreślić, że:
14 maja Antoine Griezmann powiedział Miguelowi Angelowi Gilowi, Diego Pablo Simeone i Andrei Bercie, że chce odejść z klubu po zakończeniu sezonu. W kolejnych dniach Atletico dowiedziało się, że FC Barcelona i zawodnik doszli do porozumienia już w marcu, a mianowicie tuż po rewanżowym meczu Ligi Mistrzów z Juventusem. Dowiedziało się również, że obie strony negocjowały już od połowy lutego.
W odniesieniu do słów prezydenta Bartomeu chcemy potwierdzić, że doszło wczoraj [w czwartek - przyp.red.] do spotkania Miguela Angela Gila i Oscara Grau na wniosek Barcelony, na którym Grau poprosił, po obniżeniu klauzuli w kontrakcie Griezmanna z 200 do 120 milionów euro, o możliwość odroczenia płatności. Odpowiedź Atletico Madryt była negatywna, gdyż zarówno FC Barcelona, jak i sam zawodnik, nie okazali należnego szacunku Atletico i jego kibicom.
W konsekwencji Atletico Madryt skontaktowało się z Griezmannem oraz z jego siostrą i zarazem agentką oraz z jego prawnikiem, by zawodnik wypełnił swoje zobowiązania wynikające z kontraktu i stawił się w najbliższą niedzielę w klubowym ośrodku, by rozpocząć przygotowania do sezonu z resztą kolegów.
W tym komunikacie Atletico Madryt chce wyrazić ogromne oburzenie zachowaniem obu stron, w szczególności FC Barcelony, z powodu nakłonienia piłkarza do zerwania jego kontraktu z Atletico w momencie, gdy zespół grał nie tylko w Lidze Mistrzów przeciwko Juventusowi, ale także walczył o ligowy tytuł właśnie z Barceloną. Uważamy, że narusza to zasady dozwolonego okresu negocjowania z piłkarzem oraz nie jest w zgodzie z podstawowymi zasadami etyki rozgrywek sportowych. Mamy do czynienia także z działaniem na szkodę klubu i milionów jego kibiców.

Antoine Griezmann w FC Barcelonie od 11 lipca

Hiszpański dziennik "Mundo Deportivo" zdradził, kiedy dokładnie Griezmann zostanie zaprezentowany w nowym klubie. Francuza w barwach Barcelony po raz pierwszy zobaczymy 11 lipca. Oficjalny komunikat dotyczący wykupienia zawodnika z Atletico Madryt, prawdopodobnie zostanie więc opublikowany nieco wcześniej. "Trzeba przygotować komunikat o transferze, zebrać informacje, zorganizować przybycie i koordynować różne obszary dotyczące podpisania kontraktu" - pisze "MD".

Więcej o: