Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Diego Simeone wskazał nowy priorytet transferowy. To zawodnik FC Barcelony

Transferowe szaleństwo Atletico Madryt trwa. Najpierw Joao Felix, potem Hector Herrera, a teraz Nelson Semedo. Dwóch pierwszych zawodników jest już w Madrycie, a trzeci do zespołu Diego Simeone może dołączyć niebawem, bo jego sprowadzenie ma być obecnie priorytetem dla argentyńskiego szkoleniowca.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu Atletico Madryt jest niezwykle aktywne na rynku transferowym. "Los Colchoneros" najpierw pozyskali Joao Felixa z Benfiki, płacąc za niego rekordowe 126 mln euro, a później wykupili Hectora Herrerę z FC Porto. To jednak nie koniec, bo trener Atletico, Diego Simeone, wskazał już kolejny transferowy priorytet.

Atletico Madryt wykupi piłkarza FC Barcelony?

Według informacji Davida Rubio z katalońskiego dziennika "Sport", Atletico jest zainteresowane pozyskaniem Nelsona Semedo z FC Barcelony. Klauzula odejścia 25-latka wynosi co prawda aż 100 mln euro, ale władze madryckiego zespołu są pewne, że mistrzowie Hiszpanii zgodzą się sprzedać go za mniejsze pieniądze. Szczególnie, że w jego miejsce chcą sprowadzić Joao Cancelo z Juventusu.

Obrońcy Barcelony również zależy na zmianie klubu. Portugalczyk, za którego mistrzowie Hiszpanii w lipcu 2017 roku zapłacili ponad 35,5 mln euro, w ubiegłym sezonie wystąpił łącznie w 46 spotkaniach. Często był jednak zdejmowany przed końcem meczu lub zaczynał spotkania na ławce. W Atletico mógłby natomiast liczyć na więcej gry.