Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny piłkarz odchodzi z Realu Madryt. Portugalczycy kupili go za 20 mln euro

Lizbońska Benfica potwierdziła transfer Raula de Tomasa z Realu Madryt. Mistrzowie Portugalii zapłacili za 24-letniego napastnika 20 milionów euro. Dwa ostatnie sezony Hiszpan spędził na wypożyczeniu w Rayo Vallecano.
Zobacz wideo

Oficjalnie: Raul de Tomas zawodnikiem Benfiki! Mistrzowie Portugalii zapłacili za 24-letniego napastnika Realu Madryt 20 milionów euro. Hiszpan podpisał z nowym klubem 5-letnią umowę. Co ciekawe, klauzula odejścia w przypadku de Tomasa opiewała na bagatela 100 mln euro, jednak Real rozpoczął negocjacje z "Orłami" od 30 mln euro. Ostatecznie władze Benfiki zdołały jeszcze bardziej zbić cenę za piłkarza "Królewskich". 

Oficjalnie: Raul de Tomas zawodnikiem Benfiki. Real Madryt sprzedał napastnika za 20 milionów euro

Sprowadzenie de Tomasa do druga najwyższa operacja transferowa w historii portugalskiego klubu. Więcej zapłacono jedynie za Raula Jimeneza – 22 mln  euro.

De Tomas dołączył do Realu Madryt w 2004 jeszcze jako junior. Po przebiciu się przez kolejne szczeble, w 2014 roku zadebiutował w pierwszej drużynie, podczas meczu o Puchar Króla. Później jednak nie zdołał zadomowić się w dorosłej kadrze "Los Blancos" (nie zanotował ani jednego meczu ligowego) i od sezonu 2015/2016 był wypożyczany kolejno do: Cordoby, Realu Valladolid i Rayo Vallecano. Barw tego ostatniego bronił przez ostatnie dwa sezony, rozgrywając 65 spotkań i notując 38 goli. 

Oprócz de Tomasa, po sezonie 2018/2019 Real Madryt sprzedał jeszcze 2 zawodników: Mateo Kovacicia do Chelsea (45 mln euro) i Marcosa Llorente do Atletico Madryt (30 mln euro).