Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wyjaśniła się przyszłość Philippe Coutinho. Jednak nie PSG! "Nie prowadzimy rozmów z tym klubem"

- Mogę zdementować informacje, że prowadzimy rozmowy z Paris Saint-Germain - powiedział Kia Joorabchian, agent Philippe Coutinho. Menedżer Brazylijczyka stwierdził także, że mistrzowie Hiszpanii nie zamierzają sprzedawać jednego ze swoich najdroższych piłkarzy.

"Jeśli FC Barcelona i Neymar chcą, aby ich ścieżki przecięły się ponownie, obie strony będą musiały dopasować różne elementy układanki, która jeszcze kilka tygodni temu wydawała się nierealna, ale wydarzenia ostatnio przyspieszyły. Operacja, która niedawno wydawała się niemożliwa, teraz nabiera sensu" - napisał Toni Frieros w środowym wydaniu dziennika "Sport". Jednym z elementów wspomnianej układanki jest transfer Philippe Coutinho do PSG. Zdaniem Frierosa Brazylijczyk wyraził chęć na przenosiny do paryskiego zespołu. Agent piłkarza zaprzeczył jednak tym informacjom.

Zobacz wideo

Barcelona nie sprzeda Coutinho

- Mogę zdementować informacje, że prowadzimy rozmowy z PSG - powiedział Kia Joorabchian, agent piłkarza cytowany przez portal mirror.co.uk. - Rozmawiałem z dyrektorem sportowym Barcelony, który zapewnił mnie, że klub nie ma zamiaru sprzedawać Coutinho w letnim oknie transferowym - dodał.

Coutinho w ubiegłym sezonie rozegrał 54 spotkania we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 11 goli i zaliczył 5 asyst. Do Barcelony trafił w styczniu ubiegłego roku, gdy mistrzowie Hiszpanii zapłacili za niego rekordowe 145 mln euro. W katalońskim zespole reprezentant Brazylii miał zastąpić Neymara, ale kompletnie nie poradził sobie z tym zadaniem. Bardzo często był krytykowany za to, że nie spełnia oczekiwań.