Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Marcelo odmówił badania alkomatem. Spotkała go za to surowa kara

Marcelo, piłkarz Realu Madryt, odmówił badania alkomatem podczas kontroli drogowej. Brazylijczyk, odpoczywający z powodu braku powołania na Copa America, stracił z tego powodu prawo jazdy.

Marcelo, piłkarz Realu Madryt i reprezentacji Brazylii, został zatrzymany do kontroli drogowej podczas wakacji, w trakcie których przebywa w ojczyźnie. 31-latek nie zgodził się na przeprowadzenie badania alkomatem, w związku z czym, zgodnie z obowiązującym w Brazylii prawem, stracił prawo jazdy.

Zobacz wideo

Zgodnie z brazylijskim prawem, odmowa badania alkomatem przez kierowcę, oznacza nałożenie mandatu w wysokości 2934 reali, czyli ok. 600 euro i zatrzymanie z automatu prawa jazdy na rok. Trzeba zwrócić jednak uwagę na fakt, że zakaz prowadzenia pojazdów dotyczy tylko Brazylii.

Dziennikarze "O Globo" poinformowali, że Marcelo od samego początku kontroli odmówił współpracy z kontrolującymi go policjantami. Piłkarz Realu Madryt przebywa na wakacjach, po tym, gdy Tite, selekcjoner reprezentacji Brazylii, nie powołał go na Copa America, odbywające się w jego ojczyźnie. W finale turnieju zmierzą się gospodarze z reprezentacją Peru.