Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Antoine Griezmann zostanie zaprezentowany w nowym klubie 11 lipca!

Antoine Griezmann w letnim oknie transferowym zostanie zawodnikiem FC Barcelony. Przenosiny reprezentanta Francji do drużyny mistrzów Hiszpanii potwierdziło "Mundo Deportivo". Dziennik zdradził także, kiedy odbędzie się oficjalna prezentacja napastnika.

"Kilku pracowników Barcelony poinformowano, że sprowadzenie Antoine'a Griezmanna jest już definitywne. Z tego powodu trzeba rozpocząć przygotowania logistyczne" - czytamy na łamach "Mundo Deportivo".

Zobacz wideo

Antoine Griezmann w FC Barcelonie od 11 lipca

Hiszpański dziennik zdradził także, kiedy dokładnie Griezmann zostanie zaprezentowany w nowym klubie. Francuza w barwach Barcelony po raz pierwszy zobaczymy 11 lipca. Oficjalny komunikat dotyczący wykupienia zawodnika z Atletico Madryt, prawdopodobnie zostanie więc opublikowany nieco wcześniej. "Trzeba przygotować komunikat o transferze, zebrać informacje, zorganizować przybycie i koordynować różne obszary dotyczące podpisania kontraktu" - pisze "MD".

Griezmann uzgodnił warunki kontraktu z FC Barceloną

O transferze Griezmanna do Barcelony kilka dni temu informował także prestiżowy francuski dziennik "L'Equipe". Według informacji jego dziennikarzy, mistrzowie Hiszpanii zapłacą za 28-letniego napastnika 126 mln euro, o 6 więcej, niż wynosi jego kwota odstępnego. Wszystko dlatego, że Atletico zgodziło się na płatność w ratach, dzięki czemu wynegocjowało kilka milionów więcej. Sporo trafiać będzie także na konto samego zawodnika, ale o dziwo jego pensja będzie mniejsza niż ta, na którą mógł liczyć w Madrycie. W Barcelonie za każdy sezon gry będzie otrzymywał 17 mln euro.