Początek sezonu poza Santiago Bernabeu? Real Madryt wystosował prośbę do władz La Ligi

W wyniku przebudowy Santiago Bernabeu Real Madryt chce rozegrać początek sezonu 2019/2020 na wyjazdach. "Królewscy" złożyli już w tej sprawie oficjalną prośbę do władz La Ligi.
Zobacz wideo

Real Madryt rozpoczął niedawno przebudowę Santiago Bernabeu, która ma się zakończyć za 3,5 roku. Część z kluczowych faz inwestycji zostanie przeprowadzona w ciągu najbliższych tygodni. Wkrótce budowlańcy wyburzą jedną z wież stadionu oraz zdemontują dach. 

Początek sezonu poza Santiago Bernabeu? Real Madryt wystosował prośbę do władz La Ligi

Jak informuje "AS", w związku z intensywnymi pracami na madryckim obiekcie przedstawiciele "Królewskich" w oficjalnym piśmie poprosili ligowe władze o możliwość rozegrania trzech pierwszych spotkań sezonu 2019/2020 na wyjeździe. Wszystko wskazuje na to, że szefostwo La Ligi przychyli się do takiego scenariusza, bowiem zrobiło to już wcześniej, gdy z podobnym wnioskiem zgłosiło się Atletico Madryt (klub oczekiwał na ukończenie budowy Wanda Metropolitano). Losowanie terminarza La Ligi odbędzie się 4 czerwca. 

Nowe Santiago Bernabeu otrzyma ruchome zadaszenie, które ma rozsuwać się w 15 minut. Wewnątrz pojawi się m.in. galeria handlowa, punkt sprzedaży online, muzeum klubowe oraz strefa e-sportu. Kibice będą mogli też odbyć panoramiczną wycieczkę po dachu. Według dziennika "AS" koszt przebudowy ma wynieść 575 mln euro. Szefowie klubu szacują zaś, że nowy stadion co sezon będzie generował aż 150 mln euro zysku.

Więcej o: