Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PSG obniżyło cenę za Neymara. Przełom w negocjacjach z Barceloną

- Transfer Neymara z PSG do Barcelony przyspiesza dużo szybciej, niż ktokolwiek by się tego spodziewał - pisze kataloński Sport, podając najnowsze szczegóły negocjacji transferowych.

PSG początkowo chciało za Neymara aż 300 milionów euro. Barcelona odmówiła zapłacenia takiej kwoty, która jest nierealna, zwłaszcza wobec planów sprowadzenia Antoine'a Griezmanna. Sytuację zmienił jednak powrót Leonardo do PSG w roli dyrektora sportowego. Poinformował on katarskich właścicieli mistrzów Francji, że osiągnięcie kompromisu będzie najlepszym rozwiązaniem dla każdej ze stron. Neymar groził strajkiem, co mogłoby pogorszyć sytuację PSG.

Zobacz wideo

PSG chce od Barcelony 200 mln euro i piłkarza

Nowa cena za Neymara ma wynieść ok. 200 milionów euro. PSG chce jednak włączyć w transakcję jednego z piłkarzy Barcelony. Na tę chwilę najbliżej przenosin jest Philippe Coutinho, który rozczarowuje w ekipie mistrza Hiszpanii, ale przewijają się również nazwiska takich piłkarzy jak Ousmane Dembele, Samuel Umtiti czy Ivan Rakitić.

Prezes Barcelony Josep Maria Bartomeu chce, by transfer został zrealizowany jak najszybciej i by jak najmniej odbił się na klubowych finansach. Sport poinformował również, że Bartomeu porozumiał się z Neymarem w sprawie warunków powrotu i teraz jedyne, czego brakuje do przeprowadzenia transferu to porozumienie z PSG.