To ma być kolejny transfer Barcelony. "Zaawansowane negocjacje"

Ianis Hagi może zostać nowym zawodnikiem FC Barcelony. Władze mistrzów Hiszpanii prowadzą zaawansowane negocjacje z agentami młodzieżowego reprezentanta Rumunii, syna legenarnego Gheorghe Hagiego - informuje rumuński portal gsp.ro.

"Ianis Hagi w ciągu kilku najbliższych dni może podpisać kontrakt z FC Barceloną. Negocjacje pomiędzy katalońskim klubem, a synem legendarnego Gheorghe Hagiego są bardzo zaawansowane" - czytamy na łamach rumuńskiego portalu gsp.ro.

Zobacz wideo

Hagi jest objawieniem mistrzostw Europy do lat 21, które jego reprezentacja skończyła dopiero w półfinale, gdzie przegrała 2:4 z Niemcami po wyrównanym meczu. 20-letni piłkarz skończył turniej z dwiema bramkami, a swoją postawą przyciągnął uwagę wielu europejskich klubów, m.in. Ajaksu Amsterdam, Borussii Dortmund, Sevilli czy Paris Saint-Germain. Teraz do walki o jego pozyskanie dołączyła jednak Barcelona, która ma największe szanse na przeprowadzenie transferu syna legendarnego Gheorghe Hagiego, 125-krotnego reprezentanta Rumunii, byłego piłkarza m.in. Realu Madryt i FC Barcelony.

Ianis Hagi w Barcelonie? Pierwsza oferta odrzucona

Zdaniem rumuńskich mediów, FC Barcelona złożyła już pierwszą ofertę na zakup pomocnika FC Viitorul, ale ta została odrzucona przez ojca piłkarza, który jest właścicielem klubu z Konstancy. Mistrzowie Hiszpanii niebawem mają jednak przedstawić kolejną, bardziej atrakcyjną propozycję.

Hagi w ubiegłym sezonie wystąpił w 39 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 14 goli i zaliczył 8 asyst. Portal transfermarkt.pl wycenia go na 6 mln euro, ale wiadomo, że Barcelona będzie musiała za niego zapłacić zdecydowanie więcej.

Więcej o: