Griezmann ustalił warunki pięcioletniego kontraktu z nowym klubem! Znamy kwotę transferu i zarobki piłkarza

Antoine Griezmann niebawem zostanie nowym zawodnikiem FC Barcelony. Reprezentant Francji uzgodnił z mistrzami Hiszpanii warunki pięcioletniego kontraktu - informuje "L'Equipe".

Wszystko wskazuje, że saga dotycząca przyszłości Antoine'a Griezmanna dobiegła końca. Francuz po pięciu latach spędzonych w Madrycie odejdzie do Barcelony. Choć jeszcze rok temu zapewnił, że chce stać się legendą Atletico.

Zobacz wideo

Przyszłość Griezmanna stała pod znakiem już w poprzednim sezonie. Ostatecznie zawodnik o swojej decyzji poinformował w specjalnym spocie opublikowanym w mediach społecznościowych, w którym potwierdził, że zostaje w Madrycie. O tym, co planuje zawodnik, do samego końca nie wiedzieli ani działacze Atletico, ani Barcelony. Piłkarz podpisał nowy kontrakt z madrytczykami, na mocy którego zarabiał 23 mln euro za sezon gry - to rekordowa umowa w historii Rojiblancos. Wielkie pieniądze nie zdołały jednak utrzymać Griezmanna na Wanda Metropolitano dłużej niż rok.

Griezmann uzgodnił warunki kontraktu z FC Barceloną

Zdaniem prestiżowego francuskiego dziennika "L'Equipe", Barcelona doszła do porozumienia z Atletico Madryt, dzięki czemu transfer dojdzie do skutku już w najbliższych dniach. Katalończycy uzgodnili także warunki pięcioletniego kontraktu z piłkarzem.

Według informacji francuskich dziennikarzy, Barcelona zapłaci za 28-letniego napastnika 126 mln euro, o 6 więcej, niż wynosi jego kwota odstępnego. Wszystko dlatego, że Atletico zgodziło się na płatność w ratach, dzięki czemu wynegocjowało kilka milionów więcej. Sporo trafiać będzie także na konto samego zawodnika, ale o dziwo jego pensja będzie mniejsza niż ta, na którą mógł liczyć w Madrycie. W Barcelonie za każdy sezon gry będzie otrzymywał 17 mln euro.

Więcej o: