Toni Kroos o Cristiano Ronaldo: Jego odejście ucieszyło wszystkich w Realu

- Byłoby dziwne, gdybyśmy za nim nie tęsknili. Brakuje nam go, bo to piłkarz, który sam potrafi wygrywać mecze - powiedział Toni Kroos, pytany o Cristiano Ronaldo. W rozmowie z portalem goal.com Niemiec zdradził także, jak zawodnicy Realu Madryt zareagowali na odejście Portugalczyka do Juventusu.

10 lipca ubiegłego roku Cristiano Ronaldo, po kilku tygodniach negocjacji, podpisał kontrakt z Juventusem. Mistrzowie Włoch zapłacili za niego wówczas ponad 100 mln euro, realizując tym samym transfer, który dla wielu wydawał się nieprawdopodobny. Od tamtej pory minął rok, podczas którego Portugalczyk rozegrał w barwach włoskiego zespołu 43 spotkania, w których strzelił 28 goli i zaliczył 10 asyst. - Byłoby dziwne, gdybyśmy za nim nie tęsknili. Brakuje nam go, bo to piłkarz, który sam potrafi wygrywać mecze - przyznał Toni Kroos, którego portal goal.com zapytał o okoliczności odejścia Ronaldo.

Zobacz wideo

"Jego odejście ucieszyło wszystkich"

Kroos zdradził, jakie nastroje panowały w madryckim zespole po odejściu Ronaldo. - Jego odejście ucieszyło wszystkich, bo chcieliśmy jego szczęścia. Ronaldo bardzo chciał podjąć nowe wyzwanie. W dodatku Real zrobił na jego sprzedaży duże pieniądze - powiedział pomocnik.

Więcej o: