Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Atletico Madryt złożyło szaloną ofertę! 126 mln euro

Atletico Madryt złożyło oficjalną ofertę za Joao Felixa z Benfiki. Madrycki klub zaoferował za wschodzącą gwiazdę portugalskiej piłki aż 126 milionów euro! Władze zespołu z Lizbony ją zaakceptowały.

Atletico Madryt rozbiło bank dla Joao Felixa z Benfiki. Madrycki klub złożył ofertę w wysokości 126 milionów euro, a portugalski klub ją przyjął. Benfica potwierdziła to w specjalnym komunikacie, który na swojej stronie internetowej opublikowała 'Marca'.

Oficjalny komunikat Benfiki ws. transferu FelixaOficjalny komunikat Benfiki ws. transferu Felixa Benfica

Zobacz wideo

Joao Felix ma za sobą fenomenalny sezon. W 43 meczach strzelił 20 goli i miał 11 asyst. To rewelacyjny wynik jak na 19-latka, który ma za sobą dopiero pierwszy sezon w zawodowej piłce. Felix to nie tylko jeden z największych talentów portugalskiej piłki, ale też jeden z największych talentów w Europie. - Felix miał klauzulę odstępnego w wysokości 60 mln euro. Po dwóch, trzech meczach zorientowaliśmy się, że to zbyt mało. Podnieśliśmy ją do 120 mln euro. Ostateczna decyzja w sprawie transferu będzie należała do piłkarza i jego rodziny - mówił niedawno Luis Filipe Vieira, prezydent Benfiki. I dodał: - Jeśli ktoś wyłoży 120 mln euro, to nie warto nawet marzyć, że zostanie w Benfice. Jedynym sposobem na to jest sprzedaż do innego klubu i wypożyczenie go do nas na następny sezon. Jeśli nie będzie takiej możliwości, to u nas już nie zagra.

Przebudowa Atletico Madryt

Atletico Madryt czeka rewolucja. Z klubu odeszli Lucas Hernandez, Diego Godin i Juanfran. Za 120 mln euro ma odejść Antoine Griezmann (prawdopodobnie do FC Barcelony), niepewna jest również przyszłość m.in. Rodriego - Bayern Monachium czy Manchester City są gotowe dać za niego 70 mln euro (tyle wynosi jego klauzula odejścia). Z tego względu Atletico musi kupić kilku nowych zawodników. Do klubu przyszedł już Felipe, a z FC Porto do Madrytu mają przenieść się również Hector Herrera oraz Alex Telles.

Więcej o: