Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt w końcu utworzy drużynę piłki kobiecej. Gigant przejmie w tym celu inny klub

Real Madryt doczeka się sekcji piłki nożnej kobiet. By utworzyć żeńską drużynę władze "Los Blancos" zdecydowały się na wchłonięcie klubu CD Tacon. Piłkarki Realu Madryt rozpoczną ligową rywalizację od sezonu 2020/2021.
Zobacz wideo

Władze Realu Madryt podjęły decyzję utworzeniu sekcji piłki nożnej kobiet. W tym celu "Los Blancos" wchłonie żeński klub CD Tacon, który powstał w 2014 roku i właśnie wywalczył awans do najwyżej klasy rozgrywkowej (Primera Division). W kolejnym sezonie Tacon będzie rozgrywało swoje mecze w Valdebebas, ośrodku treningowym "Królewskich". Później przekształci się w żeńską drużynę Realu Madryt która rozpocznie ligowe zmagania od rozgrywek 2020/2021.  

Real Madryt w końcu utworzy sekcję piłki kobiecej. Gigant przejmie w tym celu inny klub

"25 czerwca Zarząd Realu Madryt ustalił zaproponowanie na kolejnym Walnym Zgromadzeniu socios fuzję poprzez wchłonięcie klubu piłki kobiecej CD Tacon z dniem 1 lipca 2020 roku" – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Od wielu lat największe hiszpańskie kluby posiadają żeńskie drużyny. Espanyol utworzył takową w 1970 roku, Barcelona w 1988 r., a Atletico Madryt w 2001 r. W minionym sezonie ligowy mecz między Atletico i Barceloną obejrzało z trybun 60 739 widzów.

Więcej o: