Neymar porozumiał się z nowym klubem! 5-letni kontrakt i znaczna obniżka zarobków

Według doniesień hiszpańskiego "Sportu" Neymar zawarł już ustną umowę z FC Barceloną. Brazylijczyk zgodził się podpisać 5-letni kontrakt, na mocy którego będzie zarabiał znacznie mniej niż w Paris Saint-Germain. Teraz Barcelona musi wynegocjować z mistrzem Francji warunki sprzedaży zawodnika.
Zobacz wideo

Transfer Neymara do FC Barcelony wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. Dziennikarze hiszpańskiego dziennika "Sport" twierdzą, że Brazylijczyk zawarł już ustną umowę z "Dumą Katalonii". Triumfator La Ligi zaproponował gwieździe PSG 5-letni kontrakt, na mocy którego zarobki zawodnika ulegną znacznej redukcji. W paryskim klubie 27-latek inkasuje za sezon gry ponad 36 milionów euro. W Barcelonie będzie mógł liczyć na pensję w wysokości 24 milionów euro – podobna suma wpływała na jego konto przed odejściem do Francji.

Neymar porozumiał się z FC Barceloną. Brazylijczyk zgodził się na znaczną obniżkę zarobków

Neymar, który jest zdeterminowany, by opuścić PSG i powrócić do Hiszpanii, miał przystać na te warunki bez słowa sprzeciwu. Osiągnięcie porozumienia z piłkarzem oznacza, że "Blaugrana" musi teraz przesłać do siedziby PSG odpowiednio wysoką ofertę. Przypomnijmy, że Neymar dołączył do PSG w 2017 roku za rekordowe 222 miliony euro. Być może oba kluby zdecydują się, by w całą operację włączyć któregoś z zawodników Barcelony. Najczęściej w tym kontekście wymieniano nazwisko Philippe Coutinho.

 

Według "Sportu" Neymar przedkłada w tym momencie czynnik sportowy nad ekonomiczny i chce ponownie trafić na Camp Nou, by "odzyskać radość z gry w piłkę". 

Więcej o: