Neymar coraz bliżej zmiany klubu! PSG dostało atrakcyjną ofertę

Jak informuje kataloński dziennik "Sport" Barcelona rozpoczęła negocjacje z PSG . Josep Maria Bartomeu przyznał, że klub nie zapłaci za Neymara oczekiwanych 300 milionów euro, ale Barca jest chętna do negocjacji. PSG dostało ofertę opiewającą na 100 milionów euro i transfer Coutinho.

W ostatnich dniach wiele dzieje się w sprawie ewentualnego transferu Neymara i wydaje się, że jest coraz bliżej jego odejścia z PSG. Zagraniczne media donoszą, że Barcelona i PSG rozpoczęły rozmowy za pośrednictwem pośredników, którzy szukają pozytywnego rozwiązania wszystkich kwestii. 

Zobacz wideo

Barca rozmawiała z francuskim klubem za pośrednictwem osób trzecich ze względu na złe relacje między obiema drużynami. Kluczowe role odgrywają tu Pini Zahavi i Kia Joorabchian.

PSG żąda za Neymara 300 milionów euro, co oznacza, że zarobiliby na nim około 80 milionów euro. Pozycja Brazylijczyka jest jednak gorsza niż w momencie, gdy trafił do Francji. 

Josep Maria Bartomeu powiedział im, że nie zbliży się do ceny wywoławczej, ale jednocześnie wykazał chęć do dalszych negocjacji. Barca musi jednak zmniejszyć budżet płac w klubie, wygenerować więcej funduszy by sfinalizować umowę Neymara. Klub musi także pozbyć się zawodników niepotrzebnych w przyszłym sezonie. W tym momencie oferta Barcelony to 100 milionów euro za Neymara + darmowy transfer Philippe Coutinho. Jako alternatywy wymienia się również Umtitiego i Rakiticia - wszystko zależy od wyboru PSG. 

Transfer jest możliwy, bo PSG nie chce dalej trzymać Neymara w zespole, a dodatkowo bardzo zależy im na przyjściu Coutinho, którego Barcelona chce się pozbyć. Według źródeł katalońskiego dziennika "SPORT" rozmowy rozpoczęły się nieźle i jest pozytywne poczucie, że umowa zostanie zawarta.

Więcej o: