Wielka wyprzedaż w FC Barcelonie. Musi szybko pozbyć się sześciu piłkarzy!

Na kilkanaście dni przed zamknięciem roku budżetowego władze FC Barcelony potrzebują 65 milionów euro, by podreperować klubową kasę. By tego dokonać kierownictwo mistrza Hiszpanii już w najbliższym oknie transferowym spróbuje sprzedać aż 6 zawodników.
Zobacz wideo

By klubowy budżet pozostał zrównoważony, na konta FC Barcelony musi do 1 lipca wpłynąć 65 milionów euro. Władze "Dumy Katalonii" chcą uzupełnić tę lukę poprzez sprzedaż zawodników, z którymi Ernesto Valverde nie wiąże już specjalnych nadziei. Na liście transferowej znajduje się aż 6 nazwisk.

Jak sugerują dziennikarze "Sportu" w ramach kadrowej rewolucji, z klubem już wkrótce mogą pożegnać się: Jasper Cillessen, Andre Gomes, Denis Suarez, Rafinha, Sergi Palencia i Adrian Ortola. Hiszpański dziennik wspomniał jeszcze o Marku Cucurellii, ale zawodnik zdążył już dołączyć do Eibaru. 

La Liga. Wielka wyprzedaż w FC Barcelonie. Klub chce jak najszybciej pozbyć się 7 piłkarzy!

Największe środki mają pochodzić ze sprzedaży Cillessena i Gomesa. Holenderski bramkarz od dłuższego czasu nosi się z zamiarem odejścia, jednak "Blaugrana" żąda od zainteresowanych klubów uruchomienia zawartej w kontrakcie klauzuli wykupu, która wynosi 60 milionów euro. Bramkarza obserwują się m.in. Everton i Valencia, która chciałaby dokonać wymiany i zaoferować "Dumie Katalonii" Brazylijczyka Neto. 

Na początku sezonu 2018/2019 Andre Gomes trafił w ramach wypożyczenia do wspomnianego już Evertonu. "The Toffees" chcieliby zatrzymać Portugalczyka u siebie, choć negocjacje mogą okazać się trudne – Barcelona oczekuje bowiem za Portugalczyka 30 milionów euro.

 

Minione pół roku Suarez spędził w Arsenalu. Hiszpan nie zdołał jednak podbić Premier League i wkrótce zamelduje na Camp Nou. Pomocnikiem, który otwarcie przyznał, że chce opuścić zespół mistrza Hiszpanii, interesują się: Valencia, Celta Vigo i Villareal.

Sergi Palencia i Adrian Ortola również powrócą w najbliższych dniach z wypożyczeń. Natomiast Rafinha, z powodu poważnej kontuzji, zanotował w zakończonych niedawno rozgrywkach zaledwie 8 spotkań w barwach "Dumy Katalonii". W przypadku 26-latka Ernesto Valverde nie wyklucza też opcji wypożyczenia.

Więcej o: