Atletico Madryt blisko szalonego transferu. 120 milionów euro! Rekord klubu

Atletico Madryt jest bliskie pozyskania Joao Felixa z Benfiki - informuje hiszpańskie radio Cadena SER. Hiszpanie doszli do porozumienia z 19-latkiem, który może kosztować aż 120 milionów euro.

Atletico Madryt czeka rewolucja. Z klubu odeszli Lucas Hernandez, Diego Godin i Juanfran. Za 120 mln euro ma odejść Antoine Griezmann (prawdopodobnie do FC Barcelony), niepewna jest również przyszłość m.in. Rodriego - Bayern Monachium czy Manchester City są gotowe dać za niego 70 mln euro (tyle wynosi jego klauzula odejścia). Z tego względu Atletico musi kupić kilku nowych zawodników. Do klubu przyszedł już Felipe, a z FC Porto do Madrytu mają przenieść się również Hector Herrera oraz Alex Telles.

Zobacz wideo

Atletico Madryt chce pobić swój rekord transferowy

Największym transferem w historii klubu ma jednak zostać Joao Felix. 19-latek wdarł się na europejską scenę przebojem. Od stycznia strzelił 19 goli i zaliczył 11 asyst w 42 meczach. Agentem Portugalczyka jest Jorge Mendes, który ma znakomite relacje z Miguelem Angelem Marinem, dyrektorem sportowym "Los Colchoneros". Benfica chciałaby zatrzymać 19-latka na co najmniej jeszcze jeden sezon (i podwyższyć klauzulę odejścia ze 120 do 200 mln euro), ale sam zawodnik chce odejść już teraz. Obecnie zarabia 2,5 mln euro, a w nowym klubie mógłby dostać znacznie więcej. Według Cadeny SER Joao Felix doszedł już do porozumienia z Atletico Madryt. "Los Colchoneros" chcą podjąć negocjacje z Benfiką, by nie musieć płacić aż 120 mln euro - jeśli jednak Portugalczycy się nie zgodzą, Atletico jest gotowe wpłacić klauzulę odejścia.

Jak pisała już wcześniej Marca, sprowadzenie Felixa pasowałoby do polityki Atletico Madryt. Hiszpanie nie stawiają na największe gwiazdy, wolą postawić na zawodników, którzy mogą się w nie rozwinąć. Tak samo było z Griezmannem pozyskanym z Realu Sociedad, który dopiero w Madrycie stał się jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

Więcej o: