Trener FC Barcelony zgodził się na sprzedaż jednej z gwiazd. Manchester United chce ją u siebie

Jak donosi hiszpańskie radio "Cadena SER" Ernesto Valverde wyraził zgodę na sprzedaż Ivana Rakiticia, którym interesuje się kilka europejskich potęg. Trener FC Barcelony zastrzegł jednak, że na miejsce Chorwata klubowe władze muszą sprowadzić nowe nazwisko.
Zobacz wideo

Ivan Rakitić dołączył do FC Barcelony w 2014 i z marszu stał się podstawowym zawodnikiem drugiej linii "Blaugrany". W barwach katalońskiego klubu 31-latek rozegrał w sumie 268 spotkań, w których strzelił 35 goli. 

Po klęsce w Lidze Mistrzów i finale Pucharu Króla trener Barcelony Ernesto Valverde chce dokonać w szatni kilka poważnych zmian. By zakontraktować nowe gwiazdy potrzebne są, co oczywiste, ogromne środki finansowe. Dodajmy do tego, że europejskie kluby muszą kierować się odgórnymi zasadami finansowego fair-play i utrzymywać budżety we względnych ryzach (wiemy, że nie zawsze się to udaje). Zarówno władze Barcelony, jak i jej szkoleniowiec, zdają sobie sprawę, że przed sprowadzeniem wielkich nazwisk, mistrz Hiszpanii musi najpierw zasilić bankowe konta pieniędzmi ze sprzedaży własnych zawodników. Zwłaszcza, że w klubowej kasie, według różnych doniesień, brakuje od 40 do 70 mln euro. O 40 mln informowała "Marca", natomiast o 70 mówiło się w programie "Tot Costa" w Radiu Katalonia.

Ernesto Valverde zgodził się na sprzedaż Ivana Rakiticia. Postawił jednak istotny warunek

Dlatego też, podczas spotkania z władzami "Dumy Katalonii", Valverde wyraził zgodę na sprzedaż Ivana Rakiticia w przypadku, gdyby na stole pojawiła się zadowalająca oferta. Według informacji radia "Cadena SER" Hiszpan poprosił o gwarancję, że na miejsce pomocnika zostanie sprowadzony piłkarz o podobnej wartości i umiejętnościach. Decyzja Valverde może dziwić o tyle, że sam piłkarz wielokrotnie podkreślał, że chce kontynuować karierę w Barcelonie.

 

Od dłuższego czasu zainteresowanie Chorwatem wykazują Inter Mediolan, PSG i Manchester United, który podobno kontaktował się już z przedstawicielami Barcelony. Kontrakt Rakiticia wygasa w czerwcu przyszłego roku. Portal transfermarkt.de wycenia zawodnika na 40 milionów euro. 

Więcej o: