Trener Barcelony Ernesto Valverde pod wrażeniem reprezentanta Hiszpanii. Trzeba za niego zapłacić 70 milionów euro

14 goli w sezonie 2018/2019 i bramka w spotkaniu reprezentacji Hiszpanii ze Szwecją. Ostatnie miesiące to najlepszy okres w karierze Mikela Oyarzabala. Nic dziwnego, że skrzydłowym Realu Sociedad zainteresowała się FC Barcelona.
Zobacz wideo

Skrzydłowy Realu Sociedad Mikel Oyarzabal zanotował w minionym sezonie 14 bramek w 41 spotkaniach. Świetna forma 22-latka zaowocowała powołaniem do kadry Hiszpanii. W poniedziałkowym meczu ze Szwecją, Oyarzabal wszedł na boisko z ławki rezerwowych i zanotował debiutanckie trafienie w narodowych barwach. 

Mikel Oyarzabal na celowniku FC Barcelony? Za skrzydłowego Realu Sociedad trzeba zapłacić fortunę

Jak sugerują dziennikarze hiszpańskiego "Sportu" pod wrażeniem umiejętność piłkarza Realu Sociedad jest szkoleniowiec FC Barcelony Ernesto Valverde. "Duma Katalonii" od dłuższego czasu poszukuje zawodnika, który w przyszłym sezonie wzmocniłby linię ofensywną i wspomógł duet Lionel Messi - Luis Suarez. Oyarzabal wydaje się świetnym kandydatem. Przemawia za nim nie tylko fenomenalna skuteczność, ale i wszechstronność – Bask może występować bowiem po obu stronach boiska, a czasem wystawiany był też jako ofensywny pomocnik. 

 

Obecny pracodawca Oyarzabala zdaje sobie sprawę z potencjału zawodnika i dlatego zapisał w jego kontrakcie klauzulę odejścia w wysokości 70 milionów euro. Umowa obowiązuje do 2024 roku. Zainteresowanie skrzydłowym wykazują też: Atletico Madryt i Athletic Bilbao

Po zdobyciu gola w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii, Oyarzabal dołączy wkrótce do kadry U-21, która wystąpi na zbliżających się mistrzostwach Europy Jednym z jej przeciwników będzie reprezentacja Polski. 

Więcej o: