Gareth Bale zdecydował o swojej przyszłości! Co na to Zinedine Zidane?

Od dłuższego czasu hiszpańskie i angielskie media spekulują o odejściu Garetha Bale'a z Realu Madryt. Walijczyk, delikatnie mówiąc, nie jest ulubieńcem kibiców, a Zinedine Zidane nie widzi go w pierwszym składzie "Królewskich". Jak się okazuje, ta sytuacja wcale nie przeszkadza Bale'owi, który ogłosił już swoje plany na najbliższy sezon.
Zobacz wideo

Jak donosi "As" Gareth Bale osobiście spotkał się z władzami "Królewskich", by oświadczyć, że nie ma zamiaru opuszczać Madrytu. Zawodnik zasugerował nawet swoim przełożonym, by nie przyjmowali żadnych ofert od innych klubów. Walijczyk podjął taką decyzję, choć wie, że Zinedine Zidane nie widzi dla niego miejsca w pierwszym składzie Realu Madrytu. Hiszpańscy dziennikarze twierdzą, że kierownictwo "Los Blancos" nie spodziewało się tak stanowczego kroku ze strony 29-latka. Teraz sztab szkoleniowy musi powoli godzić się ze świadomością, że Bale znajdzie się kadrze zespołu na kolejny sezon.

 Gareth Bale zdecydował o swojej przyszłości! Walijczyk nie zamierza opuszczać Realu Madryt

Przyglądając się doniesieniom hiszpańskich i angielskich mediów na przestrzeni ostatnich kilku tygodni wydawało się, że sprzedaż skrzydłowego jest już przesądzona. Do tej pory na przeszkodzie miały stawać wymagania finansowe Bale'a, który nie chciał zgodzić się na obniżkę pensji w nowym klubie. Przypomnijmy, że za grę w Realu piłkarz zgarnia ok. 15 milionów euro za sezon. Nic dziwnego, że wiele zainteresowanych zespołów, które widziały zawodnika u siebie, ostatecznie rezygnowało z transferu.

 

Co więcej, Bale nie chce opuszczać drużyny, ponieważ on i jego rodzina świetnie czują się w Madrycie. W stolicy Hiszpanii Walijczyk ma też świetne warunki do rozwijania swej drugiej sportowej pasji, czyli... gry w golfa.

Po transferach Edena Hazarda i Luki Jovicia, linia ofensywna Realu staje się coraz mocniej obsadzona. Tak więc scenariusz, w którym Zidane powierza Bale'owi pierwszoplanową rolę w kolejnych rozgrywkach staje się już bardzo mało prawdopodobny. 

W sezonie 2018/2019 skrzydłowy rozegrał 42 spotkania (liga i puchary), w których strzelił 14 goli i zanotował 6 asyst. 

Więcej o: