Buffon znalazł nowy klub? Chce go światowy gigant

Gianluigi Buffon odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu z Paris Saint Germain, co chce wykorzystać Barcelona. Mistrzowie Hiszpanii proponują 41-latkowi rolę bramkarza rezerwowego - donosi "Mundo Deportivo".

Gialnuigi Buffon do PSG trafił przed rokiem, na zasadzie wolnego transferu z Juventusu. Włoch dzielił czas gry z Alphonsem Areolą i we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 25 meczach, w których puścił 25 goli, zachowując dziewięć czystych kont. Z PSG wywalczył mistrzostwo Francji i dotarł do 1/8 finału Ligi Mstrzów, gdzie przegrał z Manchesterem United. I choć Włoch odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu, to kończyć kariery nie zamierza.

Zobacz wideo

Jaka przyszłość czeka Buffona? - Gigi nie przestanie grać, nie ma zamiaru odchodzić na emeryturę. Spotkaliśmy się z PSG i zdecydowaliśmy o zakończeniu współpracy. Teraz mój klient poprosił o dwa dni wolnego na relaks i zastanowienie się wraz z rodziną, co będzie najlepsze dla jego przyszłości. Nie podjął jeszcze decyzji - powiedział dla cittaceleste.it Silvano Martina, agent Buffona.

Spekuluje się, że Włoch może wrócić do ojczyzny, by występować w Parmie, czyli klubie, w którym zaczynał karierę. "Mundo Deportivo" twierdzi, że otrzymał też ofertę od Barcelony. Drużynę mistrza Hiszpanii prawdopodobnie opuści Jasper Cillessen, który do tej pory pełnił rolę zmiennika. Teraz jego obowiązki miałby przejąć 41-letni Włoch. Pierwszym bramkarzem Barcy jest Marc ten Stegen, uznawany za jednego z najlepszych na świecie. 

Hiszpańscy dziennikarze twierdzą, że Buffona kusi także Fenerbahce i kluby chińskie, ale Włoch nie jest zainteresowany tymi kierunkami.

Więcej o: