Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wymowne słowa Jana Oblaka. Bramkarz czeka na wzmocnienie klubu

Jan Oblak przedłużył niedawno umowę z Atletico Madryt. Piłkarz jest jednak zaniepokojony sytuacją klubu i oczekuje transferów do swojego klubu

Nowy kontrakt słoweńskiego bramkarza obowiązuje do 2023 roku. Tym samym madrycki klub wysłał jasny sygnał, że nie zamierza sprzedawać swojego podstawowego golkipera. Okazuje się jednak, że Słoweniec nie wyklucza wcześniejszego odejścia z drużyny.  - Podpisałem nowy kontrakt, ale to nie zmienia niczego. Pozostanę w Atletico tak długo, jak tylko moje ambicje będą się pokrywały z ambicjami klubu - mówi Oblak cytowany przez serwis goal.com.

Zobacz wideo

W ostatnim czasie z Atletico odeszło kilku ważnych piłkarzy i drużyna Simeone przechodzi przebudowę. - Ludzie myślą, że ambicje klubu się zmniejszyły, bo wielcy piłkarze odchodzą z Atletico. Ja natomiast jestem pewien, że władze zrobią wszystko, żeby ściągnąć jakościowych zawodników w ich miejsce - dodaje Oblak. 

Bramkarz zdradził również, że klub dał mu gwarancje wzmocnienia drużyny. - Gdy podpisywałem nową umowę, dali mi gwarancję, że klubowe cele i ambicje nie zmieniają się, że aspiracje dalej pozostaną takie same - zakończył.

Już od kilku sezonów Oblak jest w ścisłej czołówce najlepszych bramkarzy na świecie. W tym sezonie 26-latek może pochwalić się fenomenalnymi statystykami. W 46 meczach (liga i puchary) zachował 24 czyste konta. Oblak trafił do Atletico w 2014 roku z Benfiki. Zapłacono za niego wtedy 16 milionów euro.