Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były piłkarz Barcelony skazany na 14 miesięcy więzienia i milion euro kary

Adriano, były piłkarz Barcelony, Sevilli, a obecnie zawodnik Beskitasu, otrzymał wyrok 14 miesięcy więzienia za oszustwa podatkowe w Hiszpanii. 34-latek nie odbędzie jednak swojej kary w zakładzie karnym. Musi zapłacić milion euro.

Proces Adriano początkowo był zaplanowany na kwiecień ubiegłego roku, ale został zawieszony. Obrońcy 34-letniego piłkarza wynegocjowali ugodę z prokuraturą, a były zawodnik Sevilli i FC Barcelony zaakceptował karę 14 miesięcy więzienia i milion euro kary. Adriano nie odbędzie jednak swojej kary w zakładzie karnym, ponieważ jest to jego pierwsze przestępstwo, a został skazany na mniej niż 24 miesiące. Tak działa hiszpański wymiar sprawiedliwości. Zawodnik Besiktasu miał oszukać państwo na 650 tysięcy euro - informuje Diario SPORT.

Zobacz wideo

Wcześniej karę 21 miesięcy więzienia za oszustwa podatkowe w Hiszpanii otrzymał Leo Messi. Argentyńczyk zapłacił karę i nie trafił do więzienia. Cristiano Ronaldo - za to samo przestępstwo - otrzymał grzywnę w wysokości 19 milionów euro i również nie trafił do więzienia.

Adriano grał w Hiszpanii w barwach Sevilli i Barcelony. Rozegrał również 18 meczów w reprezentacji Brazylii. W sezonie 2018/2019 był zawodnikiem Beskitasu. Wystąpił w 22 spotkaniach, miał dwie asysty. Jego kontrakt z tureckim klubem wygasa 01.07.2019 roku.