Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Barcelona pilnie musi sprzedać piłkarzy! Czterech zawodników na wylocie z klubu

Barcelona pilnie musi zebrać pieniądze ze sprzedaży swoich piłkarzy do końca czerwca - informują hiszpańskie media, choć nie do końca zgadzają się co do konkretnych kwot.

FC Barcelona musi zbilansować swój budżet za sezon 2018/19. Obecnie klubowi brakuje według różnych doniesień od 40 do 70 mln euro. O 40 mln informuje "Marca", natomiast o 70 mówiło się w programie "Tot Costa" w Radiu Katalonia. Pewne jest jednak to, że w najbliższym czasie klub będzie musiał sprzedać kilku piłkarzy. "Marca" wskazuje czterech kandydatów.

Zobacz wideo

FC Barcelona pozbędzie się czterech piłkarzy?

Jednym z kandydatów jest Andre Gomes. Portugalczyk bardzo dobrze spisywał się na wypożyczeniu w Evertonie. Jego klub chce go zatrzymać, ale ma konkurencję ze strony Tottenhamu Hotspur czy West Hamu United. Barcelona chce za swojego zawodnika 25 mln euro. Kolejnym zawodnikiem przeznaczonym do sprzedaży jest Denis Suarez; Barcelona nie zarobi jednak na nim zbyt wiele, bo za rok kończy mu się kontrakt. Zainteresowana pozyskaniem Suareza (ostatni sezon spędził w Arsenalu, ale niemal w ogóle nie grał) jest Valencia. Z Eibaru ma zostać wykupiony Marc Cucurella, a następnie sprzedany do zespołu, który zaoferuje najwyższą kwotę. Czwartym zawodnikiem jest Jasper Cillessen. Barcelona negocjuje sprzedaż swojego rezerwowego bramkarza do Benfiki.